PDC – second round (day 5)

23. 12. 2006
0

Nebyl jsem včera v práci a jelikož doma nemám …
… ani Skysports, ani internet, nesledoval jsem ani vývoj odpoledního bloku vyjma velmi pěkného utkání Adrian Lewis vs. loňský semifinalista Wayne Jones, které dávala DSF ze záznamu a které mělo velmi napínavý průběh. Sparring partner Phila Tailora s přezdívkou Jackpot tam solil stoosmdesátky (celkem 13 !)a nebo vysoké náhozy s triplovými 19 téměř na objednávku a celkem snadno se ujal vedení 2:0 na sety. Od třetího setu však Jones vytěžil z Lewisových zaváhání na doublech maximum a srovnal ve dvou pětilegových setech stav utkání na 2:2. Lewis pak zabral, avšak Jones opět srovnal na 3:3. V závěrečném setu si však Lewis zaslouženou výhru ujít nenechal a závěrečným bullem si zajistil jako druhý postup do 3. kola. Průběh zápasu z pohledu vítěze: 3:0, 3:1, 2:3, 2:3, 3:1, 2:3, 3:0
V prvním utkání dne vyřadil mladičký Holanďan Rico Vonck Kanaďana Briana Cyra poměrem 4:2 na sety (3:1, 3:0, 2:3, 3:0, 0:3, 3:2). Průměr obou hráčů nepřesáhl 80 na 3 šipky, což na 3. kolo určitě k postupu stačit nebude...
V třetím utkání odpoledního bloku, které se rozhodovalo také až v sedmém setu, byl úspěšnější Terry Jenkins nad Stevenem Beatonem. Jednotlivé sety 3:1, 3:0, 0:3, 0:3, 3:2, 2:3, 3:1 potvrzují, že vyrovnaný zápas se lámal hlavně v 6. a 7. setu, statistiky však hovoří jasně pro Jenkinse ( průměr 91,33 oproti Beatovovým 85,64 a téměř dvojnásobek náhozů 140+)

Pak už asi všichni ti, kteří mají doma alespoň DSF, očekávali přímý přenos večerního bloku. Když to tam DSF přeplo a na grafice se objevil stav zápasu Manley vs. Havenga 0:3, nevěřil jsem svým očím. A jelikož pana Manleyho nemám moc v oblibě (navzdory tomu, že jsem měl loni to štěstí si s ním prohodit pár slov i osobně), jsem začal držet pěsti právě jihoafrickému kvalifikantovi, aby utkání dotáhl do vítězného konce. Jenže v prvních 3 setech velmi slabě hrající One Dart nabral za vydatné podpory publika dech a dokázal utkání vyrovnat na 3:3, kdy předvedl mimo solidní hry i brilantní zavření 161. V rozhodujícím setu však opět polevil, což chvílemi velmi nervózně působící jihoafričan nakonec korunoval životním úspěchem v podobě postupu do 3. kola při svém debutu v Cirkus Tavern. Průběh utkání z pohledu vítěze 3:2, 3:0, 3:2, 0:3, 0:3, 2:3, 3:1 ... uááá

Následoval zápas Chris Mason vs. John Part, tzn. odveta loňského 2. kola. I když jsem si od tohoto utkání taky sliboval, nakonec se žádná podívaná nekonala. Na své poměry slabě hrající Part v podstatě v tréninkovém tempu přenechal Masonovi postup do 3. kola po prohře 2:4 na sety (3:1, 1:3, 3:2, 3:0, 1:3, 3:0), který se tak v případě úspěchu Phila Taylora proti Micku McGowenovi může připravovat právě na tlak strejdy Powera. Nutno však dodat, že Masonův průměr přesáhl hranici 90 bodů na 3 šipky a předvedl také 4 závěry nad 100 bodů.

A pak přišel opravdový šipkový masakr v podobě utkání Colin Lloyd vs. Raymond van Barneveld. Nebejt reklamních přestávek, vůbec bych se z toho gauče nezvedl, i když v některých chvílích jsem měl tendenci spíše vstát a jít blíže k obrazovce (a to prosím nenosím brejle :-) ). Světová jednička se do Barneyho zakousla a velmi pěknou hrou se Lloyd ujal postupně vedení 3:0 na sety! Říkal jsem si: Coline, hraješ pěkně, ale ještě to nemáš, protože se hraje na 4 vítězné a rozhoduje až poslední šipek… :-) ... na druhou stranu jsem mu výhru za těchto okolností přál více. Jenže Barney přeřadil na vyšší rychlost, začal skórovat a hlavně zavírat všechny nabídnuté šance a najednou bylo vyrovnáno 3:3. V sedmém setu to všechno vyvrcholilo, spousta náhozů přes kilo, doslova a do písmene hráli chlapíci o každou šipku a byl to zase Lloyd, kdo měl navrch, neboť postupně promarnil 4 šipky na výhru v tie-breaku (a to vždy po jedné šipce ve 4 různých lezích). Závěrečný set došel až do tzv. legu náhlé smrti za stavu 5:5. Rozhoz na střed vyhrál Barney a své podání proměnil v postup do 3. kola. Průběh utkání z pohledu Lloyda tedy 3:0, 3:2, 3:2, 0:3, 2:3, 2:3, 5:6, průměry Lloyd 91,18 / Vam Barneveld 96,13; závěry Lloyd 148, 116, 115, 100 / Van Barneveld 126, 121, 116 !!! Na legy v podstatě dokonale vyrovnané utkání 18:19... Ufff, kdyžtak k tomu něco někdo dodejte do komentářů, protože to byl zápas hodný semifinále či finále.
Závěrečné utkání včerejšího dne jsme na DSF neviděli, takže jen výsledek: Adrian Gray vs. Darren Webster 1:4 na sety (3:1, 0:3, 1:3, 0:3, 2:3)

MS pokračuje v úterý zápasy Ovens vs. Tabern, Dudbridge vs. Hamilton, Taylor vs. McGowan a Caves vs. Askew. Přenáší DSF od 19 h našeho času. Masakr. Přeji všem šipkařům (i těm kdo moje výplody čtou :-) krásné svátky a bohatého Ježucha...