PDC – second round (day 6) – excellent Power

27. 12. 2006
0

Po vánočních svátcích pokračovalo 2. kolo šampionátu…
… 4 večerními zápasy, přičemž magnetem měl určitě být právě 3. zápas večera mezi obhájcem titulu Philem Taylorem a Mickem McGowanem s přezdívkou Magnet. DSF nám ukázalo podstatnou většinou toho, co se včera událo.

Hned první utkání mezi Denisem Ovensem a Alanem Tabernem, v němž byl nakonec šťastnější Tabern po výsledku 4:3 na sety (3:2, 1:3, 3:1, 2:3, 2:3, 3:2, 6:5), opět potvrdilo, jak jsou letošní duely už od prvních kol ukrutně vyrovnané. Už podruhé jsme mohli vidět tzv. leg náhlé smrti a v utkání se odehrálo 39 legů (z maximálního počtu 41). Byl to spíše Ovens, který měl opticky navrch - v zápase prohrával na sety pouze jednou za stavu 2:3, neproměnil 2 šipky na výhru v rozhodujícím setu, jeho průměr byl o malinko vyšší oproti soupeřově (91,92 vs. 89,73) a vyhrál i rozhoz na střed v legu smrti. Navíc v úvodním legu 3. setu minul double 12 při pokusu o zavření perfektní devítišipkové hry, což by mu zajistilo bonus ve výši 15000 GBP … Tabern však lépe zvládl právě rozhodující leg smrti (dal v něm 180 a 2x 100) a zajistil si účast ve 3. kole.

Druhé utkání, ve kterém se utkali finalista z roku 2005, Mark Dudbridge přezdívaný The Flash s kladivounem Andym Hamiltonem (přezdívka the Hammer), jsme už mohli vidět celé a jak píše web PDC, byla to opět detektivka na 7 setů. Utkání zdobily velmi solidní šipky v podání obou hráčů (s vyrovnanými průměry 93,5 Flashe a 95,3 Hammera, 12 stoosmdesátkami na obou stranách a dvěma vysokými závěry Flashe - 161 a 120). Dudbridge šel po vyrovnaném 1. setu do vedení 1:0, Hamilton však brilantně třemi legy v řadě srovnal na 1:1. Zejména neproměněné dably Flashe pomohly k mírné převaze Hamiltona korunované vedením 3:1 na sety, ale bristolský kanonýr se nevzdal a dvěma následnými vítěznými sety srovnal stav zápasu na 3:3. V závěrečném setu však Hamilton dobře rozehrané utkání nepustil a po výhře 3:1 na legy si zajistil účast v poslední šestnáctce. Vývoj setů z pohledu vítěze: 2:3, 3:0, 3:2, 3:2, 1:3, 1:3, 3:1.

Následovalo asi všemi očekávané utkání Phila Taylora s Mick McGowanem (včetně Chrise Masona, který se utká ve třetím kole právě s vítězem tohoto duelu). Mick s přezdívkou Magnet měl před včerejším utkáním s Philem kladnou bilanci (hrál s ním v loňském roce pouze 1x a vyhrál) a pustil se do Powera nevídaně… Průměrem necelých 110 na 3 šipky vyhrál první set 3:1 na legy. Ač přeju tradičně Powerovi, aby se do toho finále opět dostal, říkal jsem si… strejdo, musíš trošku přitlačit, jinak se můžeš dostat do problémů… a strejda jako by mě o přestávce mezi 1. a 2. setem slyšel – od druhého setu přeřadil z dvojky ne na trojku, ale rovnou na čtyřku, precizní hrou dostal McGowana pod soustavný tlak a k vážnějšímu slovu ho už nepustil. Hlavně díky vysokým skóre a jistým double si dlouho udržoval megaprůměr nad 110 na 3 šipky oproti Mickově 102, což taky není k zahození. Pokud Powerovi vydrží tato forma, troufám si říct, že nebude mít nikdo vážnější šanci ho letos porazit, ale nepředbíhejme. Průběh utkání: 1:3, 3:1, 3:1, 3:1, 3:2. Konečné průměry: Power 109,0 vs. Magnet 101,82 jsou zatím jednoznačně nejvyšší dosažené průměry od začátku MS. Jen tak dál... :-)

V posledním utkání Dave Askew vs. Alan Caves, které už jsem neviděl, vyhrál Askew 4:2 na sety (3:0, 3:1, 3:2, 0:3, 1:3, 3:2). Z průběhu vidno, že nechybělo mnoho a hrálo se opět na 7 setů.

Dnes pokračuje mistrovství dohrávkami 2. kola a večer pak 2 úvodními zápasy 3. kola (Van Barneveld vs. Vonck a Askew vs. Tabern). DSF bude u všech večerních zápasů, neboť přímý přenos začíná od 19 h.