PDC - second & third round (day 7)

29. 12. 2006
0

Šampionát přiostřuje a k vidění jsou stále vyrovnané a
... kvalitní souboje. Dohrávku 2. kola jsem neviděl, a tak aspoň krátce k výsledkům. Všechny zápasy byly velmi dramatické a hrály se minimálně na 6 setů, navíc už potřetí došel zápas až do legu náhlé smrti (v zápase Scholten. vs. Roy). Výsledky:

James Wade vs. Dave Ladley 4:3 (3:2, 2:3, 3:1, 1:3, 2:3, 3:1, 4:2). Zápas velmi vyrovnaný, avšak šipky spíše průměrné (průměry 83,36 vs. 82,72). Wade se v osmifinále utká s finalistou z letošního Skybetu, Terry Jenkinsem.

Dennis Priestley vs. Per Laursen 4:3 (2:3, 2:3, 3:2, 0:3, 3:0, 3:2, 3:1). Neuvěřitelný závěr v podání Priestleyho, který celý zápas jen dotahoval. Laursen měl světového šampiona opravdu na lopatě, ale nevyužil spoustu možností na vítězný double - tuším, že promarnil za stavu 2:0 na legy v 6. setu nejprve 6 šipky a poté za stavu 2:2 trestuhodně proházel více než 2 kola (8 šipek na double 20, 10 a 5), aby dovolil Priestleymu srovnat na 3:3 a v zápětí rozhodnout utkání v 7. setu ve svůj prospěch. Priestleyho čeká v osmifinále Andy Hamilton a bude to určitě nelehký úkol.

Colin Osborne vs. Wes Newton 4:2 (3:1, 3:1, 1:3, 2:3, 3:0, 3:1). Nenápadný Osborne vyřadil po Kevinu Painterovi dalšího papírově silnějšího soupeře. Utkání zdobil zejména první set, kdy Osborne předvedl neskutečné závěry 141, 134, 122. Newton prohrával už 2:0, ale dokázal srovnat stav 2:2, nicméně pak už Osborne kontrolovat stav až do vítězného hodu.

Andy Jenkins vs. Andy Smith 4:2 (3:2, 2:3, 0:3, 3:1, 3:2, 3:1) Další špíše průměrně utkání se světlými momenty. The Pieman vedl 2:1 na sety, ale Jenkins otočil a v osmifinále narazí na Adriana Lewise.

Roland Scholten vs. Alex Roy 4:3 (0:3, 3:2, 3:2, 1:3, 2:3, 3:2, 6:5). Průběh utkání velmi vyrovnaný, jak na houpačce, Roland však nezahrál to, co umí a se svým výkonem nebyl spokojen. Utkání došlo až do legu náhlé smrti, ve kterém byl po 4-kolovém rozhozu úspěšnější Roy, nicméně Roland zejména díky stoosmdesátce získal v tomto legu rozhodující náskok pro potřebný mečbol.

Osmifinálové výsledky

Raymond Van Barneveld vs. Rico Vonck 4:0 (12:0). Souboj dvou krajanů vyzněl jasně pro zkušenějšího Barneyho, který Vonck parádní hrou (průměr 102,48) doslova zametl a nedovolil mu uhrát ani leg. Viděl jsem jen poslední set, ve kterém Barney zavřel 135 bullem a v posledním legu 156. Co dodat... Snad jen, že ho jen těžko někdo zastaví na cestě do finále.

Alan Tabern vs. Dave Askew 4:3 (2:3, 3:2, 3:2, 1:3, 3:0, 1:3, 3:1). Tabern zahrál další životní zápas a v osmifinále poměří síly s Barneveldem.

Report z dalších osmifinále a dnešního čtvrtfinále to follow.