24. 12. 2009
Admin
0

MS je už v plném proudu, včera skončily zápasy 1. kola a předkola...

Tak nám opět utekl rok jak voda, vánoce jsou tu a s nimi nejprestižnější turnaj profesionální hráčů šipek, kterým je mistrovství světa organizace PDC. Hraje se opět v Londýně v Alexandra Palace a letošní ročník je opět o něco bohatší na počet hráčů (celkem 72). V rámci prvního kola se odehrálo i 8 zápasů předkola hraného na 4 vítězné legy. Až na výjimky se jednalo o hladkou záležitost pro nasazené hráče projít přes vítěze zápasů předkola. Bohužel jsem neměl čas MS sledovat a většinu zápasů jsem tedy shlédl jen výsledkově na internetu, a tak uvádím níže výsledky a k nim pár stručných postřehů buď z netu a nebo z toho, co jsem shlédl na www.365bet.com.

Wayne Mardle 0-3 Jyhan Artut

Per Laursen 3-4 Christian Perez (předkolo)

Dennis Priestley 2-3 Kevin McDine

Phil Taylor 3-0 Colin Monk

Robert Thornton 3-1 Christian Perez

Hned první hrací den se zrodila dvě překvapení. Z prvního zápasu se odporoučel nasazený Hawaii, kdy po bídné hře (cca 72 průměr na 3 šipky) nestačil na německého kvalifikanta Johana Artuta. Vypadl i veterán Dennis Priestley, který v poměrně kvalitním duelu těsně podlehl mladíkovi Kevinu McDineonvi. Strejda Power nekompromisně 9:0 na legy nad Colinem Monkem s průměrem 102.

Jarkko Komula 4-3 Roman Konchikov (předkolo)

Roland Scholten 2-3 Steve Hine

Co Stompe 3-1 Steve Maish

Kirk Shepherd 3-0 Scott Burnett

Wes Newton 3-0 Jarkko Komula

Mervyn King 3-0 Matt Clark

Aodhagan ONeill 4-2 Les Francis (předkolo)

Jelle Klaasen 1-3 Barrie Bates

Adrian Lewis 3-0 Aodhagan ONeill

Peter Manley 3-2 Andy Jenkins

Druhý hrací den nabídl několik vyrovnaných duelů, a to zejména Scholten vs. Hine a Manley vs. Jenkins. Roland Scholten nestačil na Steva Hina, který z 1:2 otáčel vývoj zápasu a postoupil do druhého kola, kde se může těšit na Phila Taylora. Zápas Petera Manley s Andy Jenkinsem jsem shlédl… už to vypadalo, že Jenkins dotáhne slibně rozehraný zápas do vítězného konce, nicméně za stavu 2:1 ve svůj prospěch promarnil několik příležitostí ve 4. setu, což dodalo Manleymu klid pro rozhodující 5. set, který vyhrál hladce 3:0 a postoupil. Nejvyšší průměr dosavadního průběhu turnaje předvedl Adrian Lewis – 106,5.

Ken MacNeil 4-2 Norman Madhoo (předkolo)

Tony Eccles 1-3 Brendan Dolan

Mark Dudbridge 3-0 Andree Welge

Mark Walsh 2-3 Mark Webster

Alan Tabern 3-2 Ken MacNeil

Kevin Painter 3-1 Mensur Suljovic

Phillip Hazel 2-4 Osmann Kijamet (předkolo)

Jamie Caven 2-3 Gary Anderson

Raymond van Barneveld 3-0 Warren Parry

Andy Hamilton 3-0 Osmann Kijamet

Pěkný a velmi vyrovnaný zápas mezi Walshem a Websterem, okořeněný vysokými závěry v podání nedávného mistra světa WDF. I když jsem fandil Walshovi, Webster vyhrál zaslouženě. Dále jsem koukal na zápas Caven vs. Anderson, který byl také pikantní… Caven se snažil Andersonovi znepříjemnit cestu do druhého kola. 3 sety z 5 končily těsně 3:2 na legy. 5. set však 3:0 pro Andersona, který tak jde dál. Barney 9:0 na legy, prý sní o 6. titulu mistra světa… no uvidíme :)

Vincent van der Voort 3-0 Dylan Duo

Haruki Muramatsu 4-1 Krzysztof Kciuk (předkolo)

Terry Jenkins 3-2 Paul Nicholson

Ronnie Baxter 3-0 Haruki Muramatsu

John Part 3-0 Toon Greebe

Opět se mi podařilo shlédnout vyrovnaný a kvalitní duel Terry Jenkins vs. Paul Nicholson. Terrymu by hrozilo vyřazení v prvním kole MS už potřetí v řadě, ale díky lepšímu závěru v posledním setu poslal domů Nicholsona, který se právě na loňském MS prezentoval vynikajícím postupem až do čtvrtfinále, kde podlehl Jamesi Wadovi. John Part přijel do Ally Pally teprve hodinu před zápasem díky sněhové kalamitě a prezentoval se na úvod jistým výkonem proti Toonu Greebemu (9:1 na legy a 95,5 průměr). Jako třešničku přidal i zavření 167 v prvním setu. V rozhovoru mimo jiné uvedl, že sníh mu v minulých třech případech vždy přinesl titul MS...

Andy Smith 2-3 Darin Young

Tomas Seyler 1-4 Jan van der Rassel (předkolo)

Steve Beaton 3-0 Carlos Rodriguez

Colin Osborne 1-3 Simon Whitlock

Denis Ovens 3-1 Jan van der Rassel

Neviděl jsem nic. Los k sobě svedl dva hráče se stejnou přezdívkou Wizard, a to Colina Osborna a Simona Whitlock. Ač jsem si myslel, že nasazená jedenáctka Osborne bude tím šťastnějším čarodějem, z postupu do druhého kola se radoval Australan.

Wayne Jones 3-1 Alex Roy

Magnus Caris 4-0 Francisco Ruiz (předkolo)

Michael van Gerwen 3-1 Peter Wright

James Wade 3-1 Steve Brown

Colin Lloyd 3-1 Magnus Caris

Sympatický výkon Švéda Carise, který v předkole svého soka k ničemu nepustil a s Colinem Lloydem hrál vyrovnanou partii. Klíčovým se zřejmě ukázalo, že v druhém setu nedal 4 šipky na výhru v setu, čímž pustil Colina Lloyda do vedení 2:0. Ten už poté postup nepustil.

MS pokračuje po vánočních svátcích v neděli druhým kolem, a to následujícími zápasy: