Back to Top

+420 602 227 909

PDC World Darts Championship 2010 - Third Round Review

31. 12. 2009
Admin
0

Třetí kolo přineslo velmi vysokou úroveň šipek a …
… některé velmi těsné a napínavé boje. Bohužel jsem byl celý den doma, a tak jsem za ten neudělal nic kromě sledování MS, neboť zvědavost je pěkná svině… :-) Navíc chlapci Lenon s Desperem odlétli přímo do dějiště a ode dneška budou přítomni vyvrcholení letošního šampionátu osobně. Nyní k výsledkům třetího kola a opět stručný komentář z mého pohledu. Celkově se mi zdá úroveň šampionátu vyšší, často hráči dosahují magické hranice průměru 100 bodů na tři šipky, a proto není zřejmé kdo je favoritem a kdo nikoliv, ale popořadě:

Phil Taylor 4-1 Robert Thornton

(3-1, 3-1, 3-1, 2-3, 3-0)

Adrian Lewis 4-0 Kevin McDine

(3-1, 3-2, 3-1, 3-1)


Včerejší zápasy 3. kola znamenaly jednoznačný průběh pro oba favority, kteří si tak dají partičku šipek v pátečním čtvrtfinále. Jejich soupeři ani v jednom případě moc nevzdorovali a oba chlapíci tam bez ostychu sázeli jeden vysoký nához za druhým. Lewis navíc okořenil zápas úctyhodnými desíti stoosmdesátkami a zavřením 164, přičemž ještě v dalším průběhu utkání minul další 164 a 170. V průměru o malinko lepší Power, nicméně pokud Lewisovi vydrží tato forma a strejda se klasicky neutrhne jako vždy proti lepšímu soupeři, můžeme se těšit na peprné čtvrtfinálové klání.

Mark Webster 4-1 Kirk Shepherd

(3-0, 3-0, 3-0, 2-3, 3-0)

Brilantní výkon bývalého mistra světa WDF proti finalistovi MS PDC z roku 2008 a jednoznačný průběh celého zápasu, který potvrzují i stavy jednotlivých setů. Mark už nejevil žádné známky nervozity jako proti Manleymu, v podstatě Shepherda k ničemu nepustil a výsledkem 4:1 si jako třetí zajistil účast v pátečním čtvrtfinále.



Simon Whitlock 4-2 Terry Jenkins

(3-1, 3-0, 2-3, 3-2, 2-3, 3-2)

Australský mág zvládl další přetěžký zápas a zejména díky strojové hře v prvních dvou setech (průměr 110 na 3 šipky) si vytvořil dostatečný náskok, aby úspěšně eliminoval snahu Terryho Jenkinse o obrat v zápase. Jenkins se sice snažil využít každé nabídnuté šance, ale Whitlock jich zase tolik nenabídl. Výsledkem je tedy vyřazení už třetího nasazeného hráče. Stabilní výkon potvrzuje i průměr lehounce nad 100 na tři šipky, po třech kolech MS pak asi také lehce nad magickou hranici sto bodů, což má asi jen Power a Lewis. Řekl bych, že Whitlock je kandidátem minimálně na semifinálovou účast.

Co Stompe 4-2 Mark Dudbridge

(3-2, 2-3, 3-2, 3-0, 1-3, 3-2)

Pumpička jede… neskutečný. Zápas vysoké úrovně jsem sledoval a chvílema mě úplně zvedal ze židle, s jakým ledovým klidem Co Stompe zvládal některé klíčové momenty duelu. Minimálně chyboval, zavíral i vysoká čísla, když potřeboval, nasázel tam 11 stoosmdesátek, celkový průměr 102,42… Mark se snažil, ale veškerá snaha byla ihned utlumena buď vyšším náhozem nebo rovnou zavřením legu. Co k tomu dodat? Snad jen, že se jedná o zasloužený postup Holanďana do čtvrtfinále, ve kterém změří síly s Markem Websterem.

Ronnie Baxter 4-1 Colin Lloyd

(3-2, 3-1, 3-2, 1-3, 3-1)

Zápas jsem neviděl celý. Ronnie asi nehrál nejlépe na tomto turnaji, ale trestal všechny chyby Colina Lloyda. Čtvrtfinále nám tam svede dohromady stejné soupeře jako v loňském roce, tj. Baxtera a Van Barnevelda. Loni měl Baxter vydatně navrch, ale zápas nedotáhl do vítězného konce, ač měl v rozhodujícím setu dvě šipky na výhru v celém zápase. Věřím, že letos se mu to už konecně povede.

James Wade 4-3 Andy Hamilton

(1-3, 3-0, 3-2, 0-3, 2-3, 3-0, 4-2)

Na tento zápas jsem se fakt těšil a fandil Hammerovi. Velmi vyrovnaný průběh, zápas jak na houpačce, oba hráči chybovali, ale i hráli excelentně. Wade tradičně vytáhl několik vysokých závěrů, Hamilton zase 7 stoosmdesátek. Bohužel však Hammer nevídaně často trefoval i jedničku nebo pětku a to se mu stalo osudným. Je fakt, že Hammer minul v sedmém setu za stavu 2:1 na legy šipku na výhru v zápase (zavíral 156), ale jak říká náš kamarád Adrian... rozhoduje poslední šipek :-) Po promarněné Hammerově šanci už Wade zápas dotáhl do vítězného konce a ve čtvrtfinále změří síly s mágem Whitlockem.

Raymond van Barneveld 4-1 Kevin Painter

Zápas jsem nedokoukal, moc mě nebavil. Kevin Painter díky slabšímu výkonu na Barneyho nestačil a Barney tak zatím stále čeká na přísnějšího soupeře. S Ronniem Barterem to bude asi jiná káva…


Čtvrtfinálový program na páteční Nový rok vypadá následovně:

2.10pm Co Stompe v Mark Webster

4.00pm Simon Whitlock v James Wade

7.40pm Raymond van Barneveld v Ronnie Baxter

9.30pm Phil Taylor v Adrian Lewis

Užijte všichni Silvestra !!!