Back to Top

+420 602 227 909

Players Championship Finals 2016

28. 11. 2016
Petr Hais
0

Tento článek a spoustu zajímavých videí a informací na www.bulltv.webnode.cz

Minulý víkend se Minehead sešlo 64 nejlepších hráčů Pro tour Order of Merit, aby se pokusili sebrat první velký titul v letošním roce světové jedničce Michaelu Van Gerwenovi. 

V pátek již během prvních zápasů byly vidět velmi zajímavé zápasy, mezi nimiž byl např. zápas Mensura Suljovice proti slavnému holanďanovi Raymondu Van Barneveldovi nebo Gerwyn Price proti Dmitri Van den Berghovi. Světová jednička prošla prvním zápasem proti Andy Hamiltonovi bez problému výsledkem 6:1. Program okořenil Alan Norris, kterému se podařilo během zápasu s Michaelem Smithem na terči 2 zavřít na devět šipek (180, 180, 141) a čeká ho odměna v hodnotě 35 000 liber.

Největší překvapení dne: Brendan Dolan (výhra nad nasazenou dvojkou Van de Pasem)

Nejlepší výkon dne: Alan Norris (zavření na devět šipek)

Nejlepší průměr dne: Raymond Van Barneveld (107,40)

 

Sobota přinesla zápasy last 32 a večer osmifinále. Těžký los opět čekal na pětinásobného mistra světa Van Barnevelda, tentokrát se postavil anglickému mistru světa z let 2011 a 2012 Adrianu Lewisovi. Ale holanďan vůbec nemyslel na sílu soupeře a v pohodě si dokráčel pro postup. I světová jednička nezaváhala a přes Vincenta Van der Voorta a Josh Payna přešel do čtvrtfinále. Do posledních osmi se překvapivě dostal i Darren Webster, Christian Kist a Robbie Green.

Největší překvapení: Darren Webster (výhra nad Simonem Whitlockem a Alanem Norrisem)

Nejlepší výkon: Kim Huybrechts (průměr obou sobotních zápasů - 104,41)

Nejlepší průměr: Kim Huybrechts (108,10)

 

V neděli začly boje již v 14:00 SEČ, kdy se posledních osm pustilo do čtvrtfinále na 10 vítězných legů. Svou pohádku dál žil Darren Webster, když porazil Christiana Kista 10:6 a probojoval se do svého prvního semifinále na turnaji kategorie Major. Druhé čtvrtfinále nabídlo souboj dvou nejlepších holandských šipkařů - loňského i předloňského vítěze Michaela Van Gerwena proti legendě šipek Raymodu Van Barneveldovi. A i přesto, že Barneveld zahrál průměr 103 rovných, na světovou jedničku neměl nárok. Van Gerwen zahrál průměr 108,03 a vyhrál 10:5. V dalších zápasech zvítězil nejprve Dave Chisnall 10:5 nad Robbiem Greenem a nakonec zvítězil ve velmi těžkém utkání proti skvěle hrajícímu Kimu Huybrechtsovi 10:9.

Semifinále zahájil holandsko - anglický souboj Van Gerwen vs Webster. A vypadalo to na další obrovské překvapení. Webster totiž vedl po první přestávce 5:0 a po pauze přidal ještě leg navíc. 6:0. Michael netrefoval triply a ani doubly nebyly v Minehead přítomny. Pak ale nastal hlavní zlom a holanďan se vrátil do zápasu a zavřením 140 (T18, T18, D18) na konec zápasu dokončil pohádku Darrena Webstera na letošním Players Championship Finals.

Druhé semifinále obstarali Dave Chisnall s Peterem Wrightem. A Chizzy ukázal, že do semifinále na majoru patří. Skvěle skóroval i zavíral a i přes útoky skotského showmana dokázal v důležitých momentech zahrát dokonalé šipky. Nakonec Chisnall zvítězil 11:8 a dostal se do dalšího letošního finále na Major turnaji. 

Finále tedy v podání Michaela Van Gerwena a Dava Chisnalla. Pro angličana to byl útok na první titul z velkého turnaje. To Van Gerwen útočil na třetí titul na Players Championship Finals po sobě a celkový 25. titul v letošním roce. A finále jasně odpovídalo tomu, kdo v dnešní době vládne šipkovému sportu. Světová jednička deklasovala Chisnalla 11:3 na legy a ukořistila tedy 25. titul v letošní sezoně.

Nej v celkovém turnaji

Nejlepší hráč: Michael Van Gerwen (pouze dva zápasy pod 100 bodů průměru)

Nejlepší průměr: Michael Van Gerwen (108,34 - finálový zápas)

Nejhezčí zápas: čtvrtfinále Peter Wright vs Kim Huybrechts (10:9)

 

To je tedy vše z letošního ročníku Players Championship Finals a další akcí bude již za necelé tři týdny Mistrovství světa.