Back to Top

+420 602 227 909

Premier League Darts 2017 - DEN 2.

13. 02. 2017
Petr Hais
0

Další čtvrtek, další nadílka světových šipek. Premier League hostil anglický Nottingham a jako vždy panovala skvělá atmosféra. Pojďme si společně zrekapitulovat všechny zápasy, které byly 9.2. odehrány.

 

První zápas obstarali Adrian Lewis společně s Davem Chisnallem. A i když mnozí očekávali vyrovnaný zápas, nakonec to byl dvojnásobný mistr světa, který zápasu dominoval a prodloužil špatnou sérii Chizzyho, který za posledních 11 zápasů, které v PLD odehrál, získal pouhé 3 body. Adrian navíc již za rozhodnutého stavu, a tím pádem bez nervů vykouzlil parádní zavření 160. Chisnall nijak zvlášť nepotrápil Lewise, neboť jeho průměr se jen tak tak vyšplhal přes 90 bodů na 3 šipky a zavírání nedosáhlo ani mety 30%. Dave svoje trápení bude moci utnout již 16.2. v Leedsu, kde narazí na houževnatého Belgičana Kima Huybrechtse.

 

Druhý zápas nabídl souboj světové pětky a šestky, tj. souboj James Wade vs Phil Taylor. A zápas nabídl prakticky vše, co měl. Slušné průměry na 3 šipky i na zavírání, 4x zavření přes 100 bodů a 4x 180. A i přesto, že Wade hrál o chloupek lépe, nakonec se s 16-ti násobným mistrem světa rozešel smírně, 6:6. Taylor se i přes remízu udržel ve vedení Premier League, ovšem stejný rozdíl legů má i Van Gerwen a Anderson. James Wade má také 3 body, ale má o dva ztracené legy víc než před chvíli zmíněná trojice, a proto drží 4. místo před Raymond Van Barneveldem. Wade se v příštím kole potká s Adrianem Lewisem a Taylor v souboji legend vyzve Raymonda Van Barnevelda.

 

Třetí zápas nabídl bitvu “debutanta“ Jelleho Klaasena a dvojnásobného mistra světa Garyho Andersona. A již od začátku bylo jasné, kdo je v tomto zápase favoritem. “Létající skot“ doslova proletěl zápasem a Klaasena zničil 7:3. I tak celý zápas mohl vypadat ještě mnohem jinak. Anderson mohl zvítězit dokonce 7:2, ale poté “the Cobra“ vytáhla zavření 122 (T18, T18, D7) a v dalším legu měl šanci na 68 bodech, když Anderson se trápil na doublech. Poté, co ale trefil T20, místo D4 zásáhl double pod, tedy D13, čímž zhatil veškeré šance na zdramatizování utkání. Gary se po vítězství přidal k trojici, kde už figuroval MvG a Taylor a aktuálně okupuje 3. místo. Klaasen i po druhém utkání má na kontě 0 bodů a jen proto, že získal o 2 legy více, než Chisnall, drží 9. místo.

 

A po zápasu Andersona měl následovat šlágr kola. “Mighty“ Michael Van Gerwen vs “Snakebite“ Peter Wright. Zápas bohužel nenaplnil očekávání a změnil se v jednoznačný. Van Gerwen mohl dokonce nadělit nepopulárního “kanára“ 7:0, když za stavu 6:0 měl na terči 25 bodů a měl 2 šipky na D8. Pak ale vytáhl první šipkou D20 a jako by našel formu z UK Open qualifiers 1 – 3, kde získal 2 tituly. Nakonec svůj průměr vytáhl z 80 bodů na konečných 89,83. Van Gerwen zvládl ukončit zápas nakonec až v 10. legu. I tak zaznamenal další skvělý zápas, neboť jeho průměr se zastavil na 105,21 bodech a na jeho konto přistálo další z mnoha zavření 170. MvG v příštím kole narazí na Jelleho Klaasena, se kterým se nemá úplně v oblibě, tudíž zápas bude mít pikantní atmosféru.

 

Poslední zápas k sobě svedl Kima Huybrechtse a Raymonda Van Barnevelda, který chtěl potvrdit svoji stále stoupající formu. Ale Belgičan rozhodně nedal svou kůži zadarmo a od začátku zápasu to bylo znát. Sice hned v prvním legu ztratil své podání, pak ale začal svou nebezpečnou hru a rázem se “Barney“ z vedení 1:0 dostal do ztráty 1:3. A zápas plný obratů pokračoval. Van Barneveld totiž ukořistil další 3 legy a vedl 4:3. Pak ještě belgický “the Hurricane“ opět získal dva legy a znovu se zápas přelil na jeho stranu. Za stavu 6:5 mohl získat poslední leg a zajistit si tak 2 body, ovšem světová desítka potvrdila, proč je zaslouženě 5-ti násobný mistr světa a v důležité chvíli zavřel double z první šipky, čímž si zajistila další bod do tabulky, kde aktuálně drží 5. místo před Lewisem. Huybrechts je osmý.

 

To je z druhého kola vše, na příští kolo se můžete těšit 16.2., kdy se hráči představí v Leedsu. Od 20:00 vysílá NOVA Sport 2.