Back to Top

+420 602 227 909

Report z Regionálu - Kyjovice

27. 02. 2024
Radek Schulz
0

Regionální turnaj Kyjovice

V sobotu 24.2.2024 se odehrál historicky první Regionální turnaj mimo městskou aglomeraci v rámci MSK kraje, a to konkrétně v obci Kyjovice ležící mezi Ostravou a Opavou. Místní spolek, který si říká Jelen Kyjovice a jehož aktivity nejsou jen čistě zaměřeny na šipky zde vytvořil podmínky pro šipky téměř dokonalé. Cestu si sem našlo celkem 10 párů a 34 jednotlivců, což nejsou na premiéru úplně špatná čísla.

Ač kromě místních nadšenců byli přítomni zástupci z různých koutů, namátkově Ostrava, Havířov, Frýdek Místek, Kopřivnice, Orlová, Třinec nebo Jeseník finále dvojic ovládla opavská dvojice Zdeněk Baier/Rostislav Březina, které přetlačila opavsko-krnovské duo Jan Armlich/Kamil Hrtoň. Na krásném děleném třetím místě skončili kyjovičtí Kristián Pistovčák/Radim Volný a Marek Ficek/Lukáš Machač z třinecka.

Semifinále:

Březina/Baier vs. Ficek/Machač     4:1

Armlich/Hrtoň  vs. Pistovčák/Volný   4:1

Finále:

Březina/Baier vs. Armlich/Hrtoň   5:3

Vítězem jednotlivců se stal Jan Armlich, který v dramatickém finále dokázal porazit týmového spoluhráče Zdenka Baiera nejtěsnějším možným rozdílem. Zatímco Zdeněk Baier procházel turnajem s velkým přehledem a to včetně semifinále, Jan Armlich si už jedno drama vyzkoušel právě v semifinále proti Vítězslavu Jalůvkovi, kdy soupeř promarnil několik šipek na vítězství.

Čtvrtfinále:

Zdeněk Baier vs. Daniel Barbořák   4:1

Dušan Dedek vs. Kristián Pistovčák   4:0

Jan Armlich vs. Radim Volný   4:0

Vítězslav Jalůvka vs. Radim Böhm   4:1

Semifinále:

Zdeněk Baier vs. Dušan Dedek   5:0

Jan Armlich vs. Vítězslav Jalůvka   5:4

Finále:

Jan Armlich vs. Zdeněk Baier   6:5