Back to Top

+420 724 253 266

Reportáž z Hungarian Open 2004

05. 05. 2004
Admin
0

Sepsal jsem informaci o našem učinkování v Maďarsku.

Motto

Když už jsem tady tak se půjdu vykoupat.

Lenon

Úvod

O víkendu 30. dubna až 2. května 2004 se zúčastnila malá česká výprava steelového turnaje Hungarian Open 2004 započítávaného do WDF ranking ve složení (Tomáš Červinka, Vlasta Jelínek a Honza Přikryl (Lenon) - všichni D.C. Qýčepu). Byl to již čtvrtý výjezd Qýčepu na WDF turnaje (German Open 2003, An Sporran Open 2003, Dutch Open 2004). Kdo četl můj článek o German Open může srovnávat je to psaný podle jednoho mustru.

Cesta a dějiště

Vyráželi jsme v pátek 30. 4. 2003 v 10:30 a již v 17:30 jsme byli na místě. Balatonalmádi je rekreační středisko na břehu Balatonu, proto jsme se ubytovali v kempu KRISTÓF (18 780 Ft. za 3 lidi na dvě noci se snídaní), kde jsme měli přes internet zamluvený jeden bungalow (vybavení na dobrém evropském standardu = TV, lednice, vařič, nádobí, příbory, WC, sprchový kout, výměna ručníků každý den, parkovací místo pro auto, ...).

Pouhých 200 m od kempu je Pannonia Centrum (něco jako místní kulturní dům) kde se celá akce odehrávala. Ve dvou místnostech bylo umístěno 20 (16+4) terčů a finálové podium, v dalších prostorách byla jídelna a další zázemí. V celém prostoru kulturního domu byl zákaz kouření a do hrací prostor se nesmělo s pitím ani s jídlem.

Naštěstí hned na terase kulturního domu byla kavárna a tam se dala veškerá konzumace realizovat.

Warm - up

Kdy: Pátek 30. 4. 2004 od 19:00

Účast: cca 40 hráčů

Systém: KO pavouk, 501 DO, na 3 vítězné legy

Startovné: 1000 Ft.

Odměny: 80% startovného, třetí 5000 Ft.

Výsledky: 1. Dietmar Burger (AUT), 2. Ali Ghafouri (AUT), 3. TOMÁŠ ČERVINKA

Začnu neúspěchem, já i Vlasta jsem prohráli v 1. kole 1:3, Tomáš postoupil po vítězství 3:0 do druhého kola (všichni jsme hráli proti místním). Tam sehrál zajímavý zápas se švýcarem Thomasem Gerockem (3:2) a byl ve čtvrtfinále, odkud se jistou hrou a vítězstvím 3:1 se dostal mezi poslední čtyři. Semifinále s Alim Ghafourim bylo hodně vyrovnané a rozhodl pátý leg, který po Tomášově zaváhání na double ukončil soupeř.

Vynikající hru a úspěch našeho hráče (Tomáše porazil těsně hráč, který v hlavní soutěži skončil rovněž až v semifinále) ocenilo i obecenstvo a kromě stisků rukou a poklepání po zádech přišlo i pozvání na panáka. Více kapitola Jak nás vidí svět.

Muži - jednotlivci

Kdy: Sobota 1. 5. 2003 od 10:00 a nedělě od 11:00

Účast: cca 150 účastníků

Systém: KO pavouk, 501 DO, na 4 vítězné legy

Startovné: 10 €

Odměny: 400 € pro vítěze, 250 € finalista, 145 € třetí, 85 € pátí, 50 € devátí

Výsledky: 1. Tamás Turi 2. Dietmar Burger (AUT) 3. Ali Ghafouri (AUT), Szabó László

Po vydatné snídani a procházce po břehu Balatonu se volnou chůzí přemisťujeme do Pannonie. První zápas hraje Vlasta v 10:50 a prohrává 1:4 se Székelym, já s Tomášem hrajeme až ve 13:30, takže v klidu trénujeme. Svůj zápas s Medardem Ziegenhamem jsem začal dobře a vedl 2:0, soupeř pak využil šance které jsem mu dal a srovnal na 2:2, další leg pro mne 3:2, v posledních dvou lezích jsem nedal ty za....ý double a prohrál 3:4, končím 65. stejně jako Vlasta. Tomáš porazil Gábora Martináka 4:2 a jako jediný přešel do dalšího kola. Tam na něj čekal Attila Bozsók (loni 2. na tomto turnaji) přes výbornou hru Tomáš odešel poražen 0:4 a končí 33.

Muži - dvojice

Kdy: Sobota 1. 5. 2004 od 17:00 a neděle od 15:00

Účast: cca 64 dvojic

Systém: KO pavouk, 501 DO, na 4 vítězné legy

Startovné: 15 € na dvojici

Odměny: 300 € pro vítěze, 160 € finalista, 80 € třetí, 40 € pátí

Výsledky: Nevím odjeli jsme před finále

V 17:40 jsme já a Vlasta nastoupili do prvního zápasu turnaje dvojic proti holandské dvojici Hendriks-van Hemert a po solidní hře ji porazili 4:2. V další kole nás čekali maďaři Kiss Tibor- Szabó László, po pěkném legu jsme vedli 1:0, další jsme zbytečně ztratili, aby jsme jasné vedení v dalším opět nazavřeli. Za stavu 1:2 soupeři zkušeně využili naši slabou chvilku zvýšením na 1:3, poslední leg se zase hrálo vyrovnaně, ale soupeř se na double, narozdíl od nás, nemýlil. Takže nakonec 17. místo. Škoda mohli jsme hrát v neděli finálovou část.

Organizace

Nyní se jako v článku o Bochumi budu věnovat organizaci turnaje. Počet hráčů nebyl nijak vysoký (150 mužů, 64 dvojic mužů, 50 žen). Mimo nás a maďarských hráčů tam byli hráči z Rakouska (Thaler, Burger), Švýcarska, Anglie, Holandska a Belgie.

Několik postřehů:

1. Příjem přihlášek končí jeden měsíc před turnajem, ale nemusí se platit předem
takže se stává, že hráči nedorazí (z ČR byli tři: Zmidlochové a nějaký Brožek).
Což je docela nepříjemné jak pro pořadatele tak pro nás, kteří musí lhát, že je neznáme. Příště alespoň pošlete mail, že nejedete.

2. Při warm-upu si můžete zjistit v kolik hodin se hrají Vaše zápasy v hlavní soutěži.
3. Rozpis zápasů byl na pevné časy.

4. Singly i dvojice začínají v sobotu a v neděli hraje jen posledních 16 hráčů.

5. Odhodová čára byla řešená klasickým prknem, ale nestalo se, že by ho někdo ukopnul.

6. Terče byli umístěny v jakých si budnících zhotovených z panelů používaných na veletrzích na výstavní stánky a byly velmi dobře osvětleny.

7. Naopak velký problém bylo psaní výsledků na obyčejný papír a ještě k tomu propiskou. Pokud někdo psal jen trochu menší číslice tak měli problémy nejen diváci, ale občas i hráči přečíst stav. K tomu se propisky neustále "odkrvovali", takže neustále někdo "sklepával teploměr". Na neděli na moji radu sehnali alespoň fixy.

Jak nás vidí svět

Díky Tomášovu pátečnímu úspěchu jsme měli možnost si pohovořit s ostatními hráči především s Thomasem Gerockem ze Švýcarska. Je zajímavé, že první co se mu vybavilo, když jsme mu řekli, že jsme z České republiky byla asi deset let stará účast Jerryho Ženíška na Swiss open, kde ho viděl hrát ve čtvrtfinále a Jerryho výkon mu evidentně utkvěl v paměti.

Hned vzápětí následuje otázka na Czech open, zda se hraje případně proč není ve WDF ranking. Na to pak musím odpovídat něco ve stylu: "Náš svaz má problém s WDF, příští rok by už měl být.", ale to vlastně vědomě lžu, protože v termínovce na 2005 Czech Open prostě není.

Takže v nejbližší době u nás asi žádného hráče z první třicítky WDF neuvidíme.

Hodnocení

Pokud hodnotím víkend jako výlet tak neměl chybu. Krásné slunečné počasí, dobré ubytování, koupel v Balatonu a pěkné šipkové zápasy. Z šipkařského hlediska je zde především úspěch Tomáše ve warm-upu. Já s Vlastou jsme moc nezaváleli, trochu to spravilo alespoň to jedno vítězství ve dvojicích.

Více na dcqycepu.iglu.cz