Back to Top

+420 724 253 266

Skvělé dvojí představení Chisnalla v Sheffieldu.

10. 04. 2015
Admin
0

Dave Chisnall pokračuje ve vynikajících letošních výkonech v Betway Premier League Darts. Díky dvěma výhrám je už velmi blízko od jistoty postupu do Play-Off. Souboj legend už podruhé v letošním ročníku vyhrál van Barneveld, když deklasoval Taylora 7:2.

Druhá fáze PLD začala čtvrtečními souboji v Motorpoint Areně v Sheffieldu. Dvakrát se divákům představili James Wade a Dave Chisnall.
Zatímco Wade utpěl dvě porážky a nezískal žádný bod, Chisnall předvedl dva nejlepší průměry večera (106,91 a 114,17), když porazil nejdříve Garyho Andersona 7:3 a poté i Jamese Wade 7:1.

Anderson vedl v úvodu utkání 2:1, poté ovšem Chisnall získal následující 4 legy (také díky zavření 150 a 124). I v závěru zápasu naprosto dominoval a jasně zvítězil 7:3. I podruhé v sézoně tak dokázal aktuálního mistra světa Andersona porazit.

target="_blank" border=0 alt="PLD 2015 Sheffield">

–––

V ještě lepší formě se Dave Chisnal předvedl ve svém druhém sheffieldském utkání. Jeho dosažený průměr 114,17 na 3 šipky je druhý nejlepší v historii Premier League a také jeho osobní maximum před televizními kamerami.

Chisnall získal prvních pět legů a v šestém minul D12 na zavření 138. Wade vzápětí zavírá 62, získává svůj jediný získaný leg a odvrací potupnou porážku s nulou. Další dva legy už jdou za Chisnallem a ten tak jasně vítězí 7:1.

Dave Chisnall si díky čtyřem získaným bodům posílil svou pozici na druhém místě v tabulce PLD.

"Je skvělé získat dvě vítězství v jednom dni," řekl Chisnall. "Vítězství nad Garym bylo dobrým startem večera. Proti Jamesovi jsem chtěl podat podobný výkon a dokonce se mi dařilo ještě lépe. Loni jsem ve stejné fázi PLD měl 7 bodů a letos mám už 17. To je velký rozdíl a můj tvrdý trénink se mi vyplácí."

target="_blank" border=0 alt="PLD 2015 Sheffield">

–––

James Wade prohrál i ve svém prvním zápase večera s Adrianem Lewisem 4:7. Promarnil tím svoji šanci dotáhnout se těsně za vedoucí trojici. Naopak se o jedno místo propadl.

"S tímto vítězstvím jsem naprosto spokojený," řekl Lewis. "James neměl svůj nejlepší den a já toho využil. Dobře jsem skóroval, čímž jsem na Jamese vytvářel tlak a v důležitých chvílích se mi dařilo zavírat. To rozhodlo celý zápas. Nyní jsem zpět v boji o první čtyřku a to je to, co jsem chtěl. "

target="_blank" border=0 alt="PLD 2015 Sheffield">

–––

V čele tabulky je stále neporažený Michael van Gerwen, který zvítězil nad Stephenem Buntingem 7:5.

Bunting dokázal otočit zápas z 1:3 na 4:3 a 5:4. Ani to mu ale nestačilo na zisk bodu. Za stavu 5:5 měl jednu šipku na BULL, kterou ovšem nevyužil. Světová jednička van Gerwen získal poslední 2 legy a ve vyrovnanem zápase zvítězil 7:5.

"Nebyl jsem dnes večer ve své kůži, ale vyhrál jsem a mám další dva body, takže jsem spokojený," řekl van Gerwen. "Nechtěl jsem nechat Stephena vrátit se zpátky do hry, ale on velmi dobře skóroval. Za stavu 5:5 se mi povedl 12šipkový leg s dvěma 180 na začátku a tím jsem ho zlomil."

target="_blank" border=0 alt="PLD 2015 Sheffield">

–––

Obhájce loňského vítězství Raymond van Barneveld má jen jeden bod ztrátu na postupovou čtvrtou pozici. I v druhém letošním vzájemném, zápase dokázal překonat svého velkého rivala Phila Taylora 7:2.

Už od začátku zápasu byl van Barneveld lepší. Vedl 2:0 a 3:2. V klíčovém šestém legu Taylor nedokázal proměnit 5 šipek na vyrovnání. Ve zbytku zápasu se už jen nevěřícně díval, jak jeho šipky míjí trojnásobky i dably, zatímco van Barneveld získává zbylé legy a vítězí.

"Porazit nejlepšího hráče na světě 7:2 je sen," řekl van Barneveld. "Phil dnes nehrál tak dobře jako jindy, minul hodně dablů a ani skórování se mu moc nedařilo. Ve všech těch letech v Premier League Darts kdy jsme spolu hráli, jsem dokázal nad Philem jen 2x vyhrát. Ale letos jsem vyhrál oba zápasy a jsem nesmírně šťastný.

target="_blank" border=0 alt="PLD 2015 Sheffield">

–––

Betway Premier League
Večer č. 10, čtvrtek 9. dubna
Motorpoint Arena, Sheffield


Adrian Lewis 7:4 James Wade
Gary Anderson 3:7 Dave Chisnall
Phil Taylor 2:7 Raymond van Barneveld
Stephen Bunting 5:7 Michael van Gerwen
Dave Chisnall 7:1 James Wade
Nejvyšší zavření: Dave Chisnall – 150
Nejvíce 180 (v jednom zápase): Dave Chisnall – 6
Tabulka po 10. kole

target="_blank" border=0 alt="PLD 2015 Sheffield">

–––

Betway Premier League Darts bude pokračovat příští čtvrtek 16. 4. 2015 v GE Oil & Gas Areně ve skotském Aberdeenu. Dva zápasy odehrají Phil Taylor a Stephen Bunting. Tahákem večera bude určitě holandské derby mezi van Gerwenem a van Barneveldem a také vystoupení Garyho Andersona na domácí půdě proti Jamesovi Wadeovi.

Podrobnější informace naleznete na Wikipedia – Premier League Darts 2015


Foto Lawrence Lustig/PDC