30. 10. 2005
Admin
0

Finále Skybetu mělo poněkud jednoznačný průběh…
Phil Taylor dnes večer opět potvrdil, že je nejlepší hráč světa a doslova a do písmene sestřelil slabě hrajícího Colina Lloyda ve finále světového poháru Skybet. Můj osobní tip na výsledek byl 7:2 na sety a nebyl jsem daleko od pravdy… utkání nakonec skončilo 7:1.

Jak již bylo avizováno, utkání jsme sledovali v přímém přenosu v Jágrsbaru v pasáži Blaník a bylo opět na co koukat, tedy hlavně v podání Powera . Philovi se opět dokonale podařilo dostat svého soupeře pod tlak (první set nakonec po oboustranně pěkné hře vyhrál 3:2 na legy) a pak už nebylo o čem – dnes slabě hrající Lloyd nedokázal vůbec vzdorovat strojové hře Powera. Následovaly 4 sety v řadě bez ztráty legu !!! a o výsledku bylo v podstatě rozhodnuto. Vtipkující Lloyd pak dokázal uhrát čestný set v poměru 3:0 na legy, když Phil dosti polevil, ale následný pokus o ‚vrácení se‘ do zápasu Power kontroloval v dalším setu, který pro sebe rozhodl 3:2. Vítězný sedmý set v poměru 3:0 už byl jen tou vysněnou třešinkou na dortu s názvem Skybet World Champion No. 6.

Statistika zápasu tentokráte jasně hovoří rozdílem třídy pro Powera s průměrem 90,74 na 3 šipky (oproti Lloydově 82,05). Osobně jsem měl pocit, že Colin Lloyd co by světová jednička PDC neunesl tíhu utkání, inu porazit dobře hrajícího Phila Taylora neumí hned tak někdo. Power vyhrál tento turnaj ve velkém stylu, když v celém turnaji ztratil pouze 1 set, resp. 14 legů. Nezbývá než se těšit na nadcházející mistrovství světa PDC, které začíná 19. prosince 2005 v anglickém Purfleetu.