Back to Top

+420 724 253 266

An Sporran Open 2004 - článek

02. 11. 2004
Admin
0

Podrobnější informace o výjezdu do Rakouska.


Austrian An Sporran Open 2004 - Vídeň


Austrian An Sporran Open 2004 - Vídeň

9. a 10. 10. 2004Motto

To jsou ty naše dably!

Pavel Jirkal během zápasu s Mensurem Suljovičem


Úvod

O víkendu 9. a 10. října 2004 se zúčastnila česká výprava steelového turnaje Austrian An Sporran Open 2004 započítávaného do WDF ranking ve složení (Tomáš Červinka, Vlasta Jelínek, Jan Přikryl (D.C. Qýčepu), Pavel Jirkal, Jiří Jeníček ml. i st., Martin Andres, Roman Čadek (D.C. Letná), Pavel Hradský, Pavel Šlambor, Tonda Stedina, Míťa Pavičevič (Sgt. Pepiks band), David Miklas a Petr Touš (D.C. Vagon Strakonice).


Cesta a dějiště

Vyráželi jsme v sobotu v 7:00 z Prahy a 12:00 jsme byli na místě. Vídeň nás přivítala zácpami, ale přesto jsme dorazili do dějiště Freizone ve vídeňském Prátru včas. V sále bylo umístěno asi 20 terčů a finálové podium, v dalších prostorách byl bar a další zázemí. V celém prostoru hracím prostoru byl zákaz kouření.

Ubytování jsme měli zajištěno v bungalowech v Campingu West na západním okraji Vídně, jeden bungalow pro 4 osoby za EUR 33. Cesta tam trvala jedné části výpravy 1,5 hodiny, druhé 50 minut. Po tom co jsme byli zhýčkáni maďarským kempem nás čekali spartánské podmínky (2 palandy, 2 skříně, 4 židle, stůl, věšák, bez topení, společné příslušenství), vzhledem k chladnému počasí to nebylo nic přepichového, ale účel to splnilo. Cesta nazpátek do Prátru již byla mnohem rychlejší a zabrala jen 30 minut.


Muži - dvojice

Kdy: Sobota 9. 10. 2004 od 13:00

Účast: 46 dvojic

Systém: skupiny každý s každým pak KO pavouk, 501 DO, na 3 vítězné legy později na 4 legy

Startovné: 20 € na dvojici

Výsledky: 1. Franz Thaler/Alexander Fladerer 2. Didi Burger/Ali Ghafouri 3. Martin Kurecka/Rene Jörgensen a Günther Rimser/August Jost


Ze skupin postoupily všechny české dvojice, některé z prvního jiné z druhého místa a díky tomu se začali potkávat mezi sebou. Přikryl s Jelínkem sice prohráli s Rakušany Augustem Jostem a Güntherem Rimserem. Jirkal, Jeníček však vyřadili Andrese s Čadkem, Červinka, Jeníček st. porazili Pavičeviče se Stedinou, aby vzápětí prohráli s dvojicí Hradský, Šlambor. Jirkal, Jeníček neprošli do dalšího kola přes dvojici Ludwig van Dongen, Sven van Dun (Hol). V zápase o semifinále svedli Pavlové Šlambor a Hradský boj s místními Didi Burgerem a Ali Ghafourim, dokázali srovnat z 0:3 na 3:3 rozhodující leg však poslal do dalších bojů místní borce. Pavlové tak skončili na pěkném 5. místě a vysloužili si tak nasazení v jednotlicích. Finále Burger, Ghafouri versus Thaler, Fladerer lépe zvládli Thaler, Fladerer a vyhráli.


Muži - jednotlivci

Kdy: Neděle 10. 9. 2004 od 10:00

Účast: 104 hráčů

Systém: KO pavouk, 501 DO, na 3 vítězné sety (set na 2 vítězné legy)

Startovné: 12 €

Výsledky: 1. Dietmar Burger (Aut) 2. Franz Thaler (Aut) 3. Christian Krüger a Carsten Hoffmann (Ger)


Trochu zmatené nasazení ne podle WDF bodů, ale spíš podle sobotních dvojic. První z kola ven jsme šli já a Jeníček starší (65.), druhé kolo nepřežili Pavel Šlambor, David Miklas, Vlasta Jelínek a Martin Andres (33.). V boji o 16 vypadli Tonda Stedina s pozdějším vítězem Didi Burgerem, Roman Čadek, Pavel Hradský, Míťa Pavičevič a Jirka Jeníček ml. se Suljovičem na něhož již čekal v dalším kole Pavel Jirkal, ani ten ho ovšem nedokázal porazit a skončil 9. společně s Tomášem Červinkou který prohrál s Christianem Krügerem a Petrem Toušem, který smolně vypadl s Dánem Rene Jörgensenem. Do finále se propracovali dva nejlepší domácí hráči a Burger oplatil Thalerovi sobotní porážku z dvojic a vyhrál 2:0.


Organizace

Nyní k organizaci turnaje. Počet hráčů nebyl nijak vysoký (104 mužů, 46 dvojic mužů, 24 žen). Mimo nás a rakouských hráčů tam byli hráči z Německa, Maďarska, Švýcarska, Anglie, Holandska a Dánska.


Několik postřehů:

1. Příjem přihlášek končí týden před turnajem, po domluvě s pořadateli naši hráči nemusí se platit předem, takže se opět stalo, že dva hráči nepřijeli (Sviták, Korčák).

2. Rozpis zápasů byl na pevné časy, ale došlok časovému posunu.

3. Singly i dvojice začínají v sobotu a v neděli hraje jen posledních 16 hráčů.

4. Odhodová čára byla řešená klasickým prknem umístěném na sololitové desce, která sahala až k terč, takže jistota přesného naměření.

5. Terče byli umístěny stejně jako v Maďarsku v jakých si budnících zhotovených z panelů používaných na veletrzích na výstavní stánky a byly velmi dobře osvětleny.

6. Zapisovalo se na klasické tabule křídou.

7. Turnaj řídil Boris Hristovsky počítačovým programem vlastní výroby bez problémů.

8. Stav bojů byl promítán projektorem na plátno.

9. Finálové boje na pódiu byly snímány kamerou a promítány na plátno, na druhém plátně se zobrazovali počítačově zadávané výsledky s okamžitými průměry a ostatními statistikami.

10. K zakoupení byly ohrané terče á 5 €, čehož někteří naši hráči využili.


Hodnocení

Počasí tentokrát nic moc, ubytování také žádný zázrak a ještě problémy s autem. Z šipkařského hlediska je zde především úspěch Pavlů Šlambora s Hradským ve dvojicích. V jednotlivcích jsou tři devátá místa (Petr Touš, Pavel Jirkal, Tomáš Červinka) vyrovnáním loňského výkonu Vlasty Jelínka, vzhledem k průběhu osmifinálových zápasů je škoda že nikdo neprošel do čtvrtfinále, šance tam byly a ne malé.