Back to Top

+420 602 227 909

Tenis o terč?!?

07. 01. 2003
Admin
0

Někteří z vás pravděpodobně tuto tréninkovou hru znají, ale pro ty druhé ji zde přiblížím.


Jedná se o zábavnou a pestrou formu tréninku při které není jediným cílem snížit body a zakončit a ani při ní nemusíte cílit na stále stejné políčko, které vám zrovna při posledním zápase téměř způsobilo srdeční záchvat. Dá se hrát v jednom hráči ( z vlastní zkušenosti vím, že to není příliš zábavná forma tréninku), ve dvou, nebo ve čtyřech hráčích jako čtyřhra

Zde je tedy trocha osvěty k pravidlům:

Jak už název napovídá, hovoří se o hře, která mnoho převzala z půvabného tenisu. Obdobně jako v tenise se nehraje na legy, ale na gamy. Sety zůstávjí zachovány.
Jeden z hráčů vždy začíná podáním (servisem) a druhý se snaží míč odvrátit (returnovat) a to se opakuje dokud jeden nezkazí. Pak nastává další podání nebo eventuelně konec gemu. Po konci gemu se hráči střídají na podání. Každý gam se hraje na jednom čísle a tradičně se začíná na dvacítkách a v dalších gamech se hraje na číslo o jeden bod nižší, ale samozřejmě to záleží pouze na domluvě a fantazii soupeřů.A teď trochu zpřesňujícího slovíčkařeníPodání: Hráč má na podání dvě šipky (first and second service) a jednou z nich musí trefit danou bodovou výseč. Pokud prvním pokusem není výseč zasažena, je to out a nastává druhé podání. Zasáhnutí obou šipek mimo výseč přivodí dvouchybu a ztrátu fifteenuReturn a prosté odehrání míče: K odehrání prostého míče či servisu stačí zasáhnout singlovou část právě hraného čísla. k tomu má každý hráč, kromě podání, pouze jednu šipku. Pokud touto mine, je to out a ztráta fifteenu.Těžký míč: Těžký míč je zahrán, zasáhne li některý z hráčů double od právě hraného čísla (i při podání). Tento "úder se dá odvrátit pouze doublem nebo triplem.Velmi těžká smeč nebo tvdré podání hraničící s esem: Nastane při zasažení triplu od hrané hodnoty. Je téměř neodehratelný a jedinou spásou pro odvrácení takového úderu je vypnout všechny síly a zasáhnout býčí oko (green neplatí). To se dá odvrátit (anebo podle dohody nedá) zase jen bullem.Jednotlivé šipky se z terče nevytahují dokud jeden z hráčů nevyhází všechny tři.Vzhůru do boje a přeji tvrdý servis!