Back to Top

+420 724 253 266

Van Gerwen má jistotu postupu do semifinále!!!

26. 04. 2015
Admin
0

Světová jednička Michael van Gerwen si s předstihem zajistil místo v londýnském semifinále Premier League Darts. Ve walešském Cardiffu vymazal po skvělém výkonu Jamese Wade 7:0. Vítězství van Barnevelda a Buntinga dává šance na postup stále všem hráčům.

Michael van Gerwen zahrál nejvyšší průměr letošní sezony PLD 116,90. James Wade se ani jednou za celý zápas nedokázal dostat na dabla a proto se světová jednička mohla radovat z vítězství 7:0. Bylo to teprve páté utkání s nulou v celé historii Premie League Darts.

Ve třetím legu měl Mighty Mike náběh na 9ti šipkový leg, když pokazil až osmou šipku. Postupně dokázal zavřít i vysoká čísla 105, 154 a 130.

Vítězstvím si zajistil místo v play-off příští měsíc v O2 Aréně v Londýně.

target="_blank" border=0 alt="PLD 2015 Cardiff">

–––

Stephen Bunting měl vynikající vstup do zápasu, když se i díky chybám Garyho Andersona ujal vedení 5:0. Poté sice Gary dokázal zavřít 78, ale to bylo od skotského mistra světa vše a Bunting tak získal do tabulky 2 body za výru 7:1.

Stephen díky výhře postoupil na sedmé místo a stále ještě může doufat, že by ve své premiérové sezoně postoupil až do play-off.

"Vyhrát 7-1 nad Garym je nádherný pocit," řekl Bunting. "Před utkáním jsem měl plán hlavně neztratit moc legů na začátku zápasu. Místo toho se mi podařilo prvních 5 legů vyhrát. Neuvěřitelné. Gary je fantastický hráč, ale proti mě dnes nehrál v nejlepší formě. Myslím že rozhodující byl hned první leg, kdy jsme se oba trápili na dablech. Kdyby se povedlo zavřít Garymu, težko bych tu šanci dostával z hlavy a možná by zápas vypadal úplně jinak. Naštěstí jsem ho ale získal já."
"Nechci teď sledovat jak na tom kdo v tabulce je. Vím že potřebuji vyhrát 4 zápasy a pak mohu pomýšlet na postup do Londýna" dodal Bunting.

target="_blank" border=0 alt="PLD 2015 Cardiff">

–––

Nejočekávanější zápas večera byl určitě souboj mezi Gary Andersonem a Michaelem van Gerwenem. Poté co v prvních zápasech oba hráči předvedli (MVG výhra 7:0 a průměr 116,90, GA prohra 1:7 a průměr 82,98) jistě všichni předpokládali, že zápas skončí jednoznačným vítězstvím van Gerwena. Gary Anderson se ovšem v přestávce mezi oběma zápasy dokázal neuvěřitelně zkoncetrovat a po vynikajícím výkonu zvítězil 7:5. Tím si upevnil své postavení na třetím místě tabulky PLD.

Prvních šest legů získal vždy hráč, který do legu začínal. Ve čtvrtém legu měl po dvou kolech Anderson 144 do konce a útočil na „devítku“. Bohužel ji nedokázal zavřít, ale alespoň si skvěle připravil na zavření desátou šipkou. K zavření se ale už nedostal, protože van Gerwen, který tento leg začínal, zavřel jedenáctou šipkou a srovnal na 2:2.
Poté si oba jednou prorazili podání. Za stavu 5:5 se podařilo Andersonovi zavřít 130 ve chvíli, kdy van Gerwen už měl připraveno 32. V posledním legu se van Gerwen pokoušel zavřít 170, ale poslední šipkou trefil jen zelený střed a zbylo mu 25. Anderson si 180 připravil na D20. MVG 25 zavřít nedokázal a Anderson nabídnutou šanci využil, třetí šipkou zavřel D5 a dokázal mladého Holanďana porazit.

"Hrál jsem dnes v obou zápasech dobře," řekl van Gerwen. "Hlavně proti Jamesovi to byl úžasný výkon a jsem na sebe pyšný. Jsem šťastný za výhru 7:0. Věděl jsem, že hraji docela dobře, ale když jsem zjistil jaký mám průměr, nechtěl jsem tomu uvěřit. V druhém mém zápase mám pocit, že jsme si oba zasloužili remízu. Bohužel jsem v závěru promarnil 2 šipky na dablu a prohrál. "

"Zápas proti Stephenovi jsem musel rychle zapomenout, protože mě večer ještě čekal Michael," řekl po vítězném Anderson. "Před dnešním večerem jsem si říkal, že bych mohl v prvním zápase porazit Stephena a potom zkusit vybojovat nějaké body proti aktuálně famózně hrajícímu Michaelovi," řekl Anderson. "Zápas proti Stephenovi mi ovšem vůbec nevyšel a musel jsem ne něj rychle zapomenout. V přestávce mezi zápasy jsem si trochu potrénoval a s vědomím, že hůře už hrát nelze, jsem šel na Michaela. Byl to svělý zápas od nás obou a jsem šťasný za 2 body co jsem dnes získal," dodal Anderson.

target="_blank" border=0 alt="PLD 2015 Cardiff">

–––

Phil Taylor zatím stále drží čtvrté postupové místo, poté co s Adrianem Lewisem remizoval 6:6.

V úvodu zápasu měli oba hráči spoustu šancí na break, ale na poslední chvíli se vždy podávajícímu podařilo svůj leg zachránit. Až za stavu 4:4 dokázal Lewis získat Taylorovo podání a vzápětí vyhrává i svůj servis a vede 6:4. Taylor snížil na 6:5 a v posledním legu zápasu díky 13ti šipkovému zavření dokázal i vyrovnat na konečných 6:6.

"Jsem velmi spokojený s remízou," řekl Taylor. "Promarnil jsem pár dablů, a to si proti Adrianovi nemůžete dovolit. Okamžitě vše trestá. Moje forma ale doufám ještě přijde."

Lewis zatím ztrácí na postup jeden bod, který bude chtít získat příští týden v Birminghamu, kde bude hrát 2 zápasy. "Jsem rád, že jsem získal bod, ale nejsem moc spokojený se svým výkonem. Minul jsem příliš mnoho dablů, to se mi příští týden nesmí stát."

target="_blank" border=0 alt="PLD 2015 Cardiff">

–––

Úřadující vítěz PLD Raymond van Barneveld dokázal vyhrát nad Davem Chisnallem 7:5. Bylo to jeho třetí vítězství v řadě a již se dokázal dostat na 5. místo. Na postup ztrácí jediný bod a navíc má dvouzápasový večer ještě stále před sebou.

Chisnall vedl 2:0 a 4:2, van Barneveld srovnává na 4:4. Na 5:5 Barney zavírá 132, bere si pro sebe i následující leg a vede 6:5. Poslední leg začína Chisnall 180, 140, 100 a po devíti šipkách mu zbývá 81. Dalším kole trefuje T19 a má dvě šipky na remízu. Ani jedna z nich ale v dablu nekončí. K terči se vrací van Barneveld a čeká na něj 90 bodů. První i druhou šipkou trefuje single 20 a třetí trefuje BULL. Je to jeho druhé zavření 90 stejným způsobem a znamená vítezství 7:5.

"Bylo to neskutečné vítězství," řekl van Barneveld. "132 bylo úžasné a tři zavření bullem byly nesmírně důležité. Poslední tři nebo čtyři týdny hraju úžasně, mám dobré průměry a hlavně získám důležité body. Příští týden pro mě bude velice důležitý, protože po jeho skončení budu vědět, jestli ještě mohu pomýšlet na play-off, nebo ne."

target="_blank" border=0 alt="PLD 2015 Cardiff">

–––

Betway Premier League
Večer č. 12, čtvrtek 23. dubna
Motorpoint Arena, Cardiff

Stephen Bunting 7:1 Gary Anderson
James Wade 0:7 Michael van Gerwen
Raymond van Barneveld 7:5 Dave Chisnall
Phil Taylor 6:6 Adrian Lewis
Gary Anderson 7:5 Michael van Gerwen
Nejvyšší zavření: Michael van Gerwen – 154
Nejvíce 180 (v jednom zápase): Michael van Gerwen – 5

Aktuální tabulka

target="_blank" border=0 alt="PLD 2015 Cardiff">

Betway Premier League Darts bude pokračovat příští čtvrtek 30. 4. 2015 v Barclaycard Areně v Birghinghamu. Dva zápasy odehrají Adrian Lewis a Raymond van Barneveld.

Podrobnější informace naleznete na Wikipedia – Premier League Darts 2015


Foto Lawrence Lustig/PDC