Back to Top

+420 724 253 266

VAN GERWEN otočil zápas s Andersonem a vede Premier League Darts 2015

20. 02. 2015
Admin
0

Michael van Gerwen se díky vítězství 7:4 nad mistrem světa Gary Andersonem osamostatnil na čele tabulky Premier League Darts 2015. Stephen Bunting v domácím prostředí utrpěl porážku 1:7 od Phila Taylora a zklamal více než 7 000 diváků v Liverpoolské ECHO Areně

Světová jednička Holanďan Michael van Gerwen ukončil vítězný start Skota Garyho Andersona do letošní sezóny PDL. Anderson v utkání promarnil neuvěřitelných 23 šipek na dablu. Pro oba byl čtvrteční zápas opakováním nedělního finále German Championship Darts, kde van Gerwen zvítězil 6:2 v úchvatném průměru téměř 118 bodů na 3 šipky. Ani jeden z hráčů sice nedokázal zopakovat nedělní výkon, ale i tak se jednalo o nesmírně kvalitní a dramatické utkání. Anderson se ujal vedení 3:1, hlavně díky chybám van Gerwena na dablech. Následujících 5 legů ale získal van Gerwen a otočil skóre na 6:3. Anderson se zavřením 68 pokusil dostat zpět do zápasu, ale to van Gerwen nepřipustil a 11 šipkou zavírá D12 a vítězí 7:4.

"Oba jsme byli dnes večer pod velkým tlakem, protože bylo jasné, že jen jeden z nás bude po dnešku ve vedení v tabulce. Věděl jsem, že si nemohu dovolit žádné chyby a jsem rád, že jsem jich neudělal tolik jako Gary," řekl van Gerwen. "Jeho bodování bylo o něco lepší než moje, ale nevyužil příliš mnoho šipek na dablech. Nemohu stále hrát tak dobře jako v neděli, i proto je tahle výhra velmi důležitá. Diváci byli fantastičtí, věřím že si celý večer užili stejně jako já."

target="_blank" border=0 alt="PLD 2015 Liverpool">

–––

Také zápas mezi Davem Chisnallem a Jamesem Wadem byl soubojem dvou zatím neporažených hráčů. Po remíze 6:6 vytvořili oba Angličané spolu s van Gerwenem trojici dosud neporažených hráčů v tomto ročníku PLD

Chisnall získal hned v prvním legu break, který vzápětí potvrdil výhrou v dalším legu a vedl 2:0. I třetí leg se vyvíjel lépe pro Chisnalla. Bohužel pro něho, ale nevyužil 6 šipek na zvýšení vedení.Naopak Wade nejenže snížil, ale v dalším legu dokonce vyrovnal na 2:2. Poté si až do konce utkání oba drželi svoje podání a nakonec každý bral bod za remízu 6:6.

"Myslím, že výsledek je vzhledem k průběhu utkání spravedlivý, ale osobně to beru jako ztrátu bodu" řekl Wade. "Zavření 142 v předpodsledním legu bylo důležité. Říkal jsem si, že bych mohl využít menší psychické výhody, ale bohužel se mi poslední leg nevydařil.

"James hrál stabilně a dobře zavíral, takže jsem za bod z tohoto utkání rád" říkal po utkání Chisnall "Necítil jsem se nervózní, ale byl to jeden z těch večerů, kdy mi šipky nešly tak dobře jak bych chtěl. "Hned na začátku jsem mohl vést už 3:0. Škoda že se mi to nepodařilo, protože by se mi s náskokem hrálo mnohem lépe, navíc bych další leg začínal," dodal Chisnall.

target="_blank" border=0 alt="PLD 2015 Liverpool">

–––

Zápas Holanďana Raymonda van Barnevelda s Angličanem Peter Wrightem lze rozdělit na dvě naprosto rozdílné poloviny. Van Barneveld jasně směřoval k vítězství když vedl už 5:1 a udržoval svůj průměr nad 118 bodů. Poté ovšem došlo ke zvratu v utkání a Wright také díky skvělému zavírání (147, 124 a 94) dokázal po remíze 6:6 vybojovat svůj první bod v letošním ročníku.

"Remíza mi připadá jako vítězství" přiznal Wright. "Dnes večer jsem bojoval hlavně se svojí hlavou, protože jsem nechtěl znovu ztratit zápas, navíc nějakým vysokým skóre. Dostal jsem se až na úplné dno, ale naštěstí jsem se dokázal odrazit a podařilo se mi dostat zpět do zápasu. Zatím se nedaří tak dobře skórovat jako ostatním hráčům a za dnešní remízu mohu děkovat především zlepšení svého zavírání. Doufám, že v příštích zápasech dokáži svůj průměr vytáhnout ještě o něco výše.

target="_blank" border=0 alt="PLD 2015 Liverpool">

–––

První bod získal tento večer také Belgičan Kim Huybrechts. V nejslabším utkání večera remizoval s Angličanem Adrianem Lewisem 6:6

"Byl to divný zápas, a to asi nebyla ta nejlepší hra, kterou jsme kdy s Adrianem hráli, ale já jsem spokojený s bodem," řekl Huybrechts. "Získat první bod v první sezóně je nejtěžší, proto jsem rád, že ho konečně mám. Snažil jsem se Adriana držet a když mi dal šanci, musel jsem ji využít. Je to pro mě težké, protože chci dokázat že do Premier League patřím a to mi trochu svazuje ruce. Snad to ze mě teď spadne. Budu se snažit si další zápasy užít a udělám co bude v mých silách abych získal i další body".

target="_blank" border=0 alt="PLD 2015 Liverpool">

–––

Anglické derby mezi 16násobným mistrem světa Philem Taylorem a Stephenem Buntingem bylo zápasem, ve kterém se Bunting, pocházející z nedalekého St. Helens, chtěl pokusit před domácím publikem překvapit šipkovou legendu Taylora a zvítězit. Místo toho se ale utkání pravděpodobně stane Buntingovou noční můrou. Phil Taylor si se soupeřem doslova pohrál a jednoznačně zvítězil 7:1.

Taylor získal prvních 5 legů, aniž by Buntingovi dovolil hodit si na dabla. Teprve v šestém legu se Buntingovi podařilo dostat k dablu a také ho i zavřít. I v dalším legu si Stephen díky hodům 180 a 171 připravil dabl, ale bohužel se mohl pouze dívat jak Phil zavírá 121. V poslední legu šestinásobný vítěz Premier League Phil Taylor zavřel 151, což znamenalo nejen výhru a posun na 3. místo v tabulce PLD 2015, ale zároveň také bylo nejvyšším zavřením večera.

"Stephen nehrál tak dobře jak umí. Pochopitelně na něho dolehla atmosféra zde v Liverpoolu, protože fanoušci od něho očekávali velký výkon. Určitě se z toho ale brzy oklepe a opět bude předvádět výkony, díky kterým se do Premier League dostal," řekl Taylor. "Když Stephen získal leg na 5:1, dobře jsem na něm viděl jak přemýšlel o comebacku, ale podařilo se mi zavřít 121 a to ho dorazilo. Premier League je hodně dlouhá soutěž a nerozhoduje jedna výhra nebo prohra, ale je dobré vědět, že mám další dva body v kapse."

target="_blank" border=0 alt="PLD 2015 Liverpool">

–––

Betway Premier League Darts
3. kolo, čtvrtek 19. února
Echo Arena, Liverpool


James Wade (90,19) 6-6 (93,27) Dave Chisnall
Peter Wright (93,45) 6-6 (102,94) Raymond van Barneveld
Phil Taylor (100,03) 7-1 (84,62) Stephen Bunting
Michael van Gerwen (101,14) 7-4 (95,74) Gary Anderson
Adrian Lewis (92,16) 6-6 (88,98) Kim Huybrechts
Nejvyšší zavření: Phil Taylor – 151
Nejvíce 180: Raymond van Barneveld a Gary Anderson – 5
Tabulka po 3. kole

target="_blank" border=0 alt="PLD 2015 Liverpool">

Betway Premier League pokračuje příští čtvrtek 26. 2. v Odyssey Areně v Belfastu Nejočekávanějším zápasem večera bude souboj mezi Michael van Gerwenem a Adrianem Lewisem.

Celý program budete moci opět sledovat v přímém přenosu na kanálu Voyo (voyo.nova.cz) a také ze záznamu v pátek 27. 2. od 9:05 hod na stanici NOVA Sport.
Utkání 4. kola:

Kim Huybrechts v Dave Chisnall
Gary Anderson v James Wade
Michael van Gerwen v Adrian Lewis
Stephen Bunting v Raymond van Barneveld
Phil Taylor v Peter Wright

Podrobnější informace naleznete na Wikipedia – Premier League Darts 2015


Foto Lawrence Lustig/PDC