Back to Top

+420 724 253 266

Van Gerwen stále bez porážky, pět hráčů bojuje o tři postupová místa.

29. 03. 2015
Admin
0

Michael van Gerwen předvedl v holandském derby s van Barneveldem skvělý průměr na 3 šipky a jen těsně minul D12 na zavření devátou šipkou. Všech 5 hráču z dolní poloviny tabulky v Dublinu prohrálo, a o dvou vypadnuvších rozhodne až poslední kolo první fáze Premier League Darts.

Světová jednička Holanďan Michael van Gerwen pokračuje v úžasných letošních výkonech. Udržel si neporazitelnost i po osmém kole PLD. Skvělý průměr 108,71 a také velmi dobré zavírání mu zajistilo výhru na krajanem Raymondem van Barneveldem 7:2.

Van Gerwen začal zápas ve velkém stylu. Po prvním 14šipkovém legu minul v druhém legu D12 na zavření „devítky“ a nakonec zavřel „až“ 10 šipkou. Van Barneveld poté ukázal své kvality a dokázal se světové jedničky držet až do stavu 2:4. Poté ovšem opět začal Mighty Mike úřadovat a po famózním zavření 160 vítězí 7:2 a potvrzuje svoji současnou dominanci v sezoně.

"Byl to fantastický výkon," řekl van Gerwen. "Oba jsme hráli opravdu dobře a jediným zklamáním je pro mě neproměnění nine-darter legu! Hraju v současné době super šipky, a i přesto, že jsem schopen hrát ještě lépe, jsem nyní se svými výkony spokojený."

Porážka znamená, že obhájce loňského vítězství van Barneveld zůstává v ohrožení vypadnutí z další fáze PLD. V příštím, závěrečném kole první části ho čeká souboj s úřadujícím mistrem světa Gary Andersonem.

target="_blank" border=0 alt="PLD 2015 Dublin">

–––

Belgičan Kim Huybrechts zůstává stále o dva body na poslední příčce za van Barneveldem a Lewisem. V 8. kole prohrál 4:7 s Angličanem Philem Taylorem, který dosáhl průměru 104,04 a na Huybrechtsovo zavření 106 z osmého legu odpověděl třemi vyhranými legy v řadě a zvítězil.

Huybrechts nyní musí vyhrát příští zápas se Stephenem Buntingem v Manchesteru v rozhodujícím devátém kole. Ani to mu ovšem nezaručuje pokračování v soutěži.

"Kim hrál velmi dobře a jeho zavírání bylo vynikající. Udělal ale chybu, když trefil S1 ve chvíli kdy měl 100 bodů do konce," přiznal Taylor. "Mohl vyrovnat na 5:5 a místo toho jsem získal break na 6:4. Potom už jsem si jen potřeboval podržet podání. Nyní budu týden odpočívat, ale už teď se opravdu těším na zápas s Davem Chisnallem v Manchesteru."

target="_blank" border=0 alt="PLD 2015 Dublin">

V anglickém souboji vyhrál Dave Chisnall nad Adrianem Lewisem 7:2. Lewis tak zůstává na pěti bodech společně s van Barneveldem, ale díky horšímu podílu mezi vyhranými a prohranými legy je stále na nepostupovém devátém místě.

"Měl jsem štěstí, že Adrian nebyl ve své kůži. Bohužel pro něho minul příliš mnoho dablů. Ale někdy ve hře potřebujete i štěstí a to jsem dnes měl prostě já," řekl skromě Chisnall. "Strávil jsem mnoho času u tréninkového terče a nyní se mi to začíná vyplácet. Už se těším do Manchesteru na zápas se skutečnou legendou Philem Taylorem."

target="_blank" border=0 alt="PLD 2015 Dublin">

Peter Wright a Stephen Bunting měli před osmým kolem jen o jeden bod více než van Barneveld a Lewis ale díky svým dublinským porážkám stále zůstávají v pásmu ohrožení.

Skot Peter Wright prohrál 3:7 s krajanem Jamesem Wadem. James rychle vedl 3:0, poté se Peterovi podařilo zkorigovat stav až na 3:4, ale v dalším průběhu už vyhrával legy jen Wade.

"Peter měl v posledních několika kolech opravdu dobré výsledky, takže jsem od něho čekal více. A samozřejmě jsem velmi rád, že jsem vyhrál," řekl Wade.

target="_blank" border=0 alt="PLD 2015 Dublin">

Skotský mistr světa Gary Anderson si dokázal poradit s Angličanem Stephenem Buntingem 7:4. Během zápasu se mu podařilo hned v prvním legu zařít 152 bodů a poté ještě i 134 bodů. Zápas byl až do stavu 4:4 vyrovnaný. V 9 legu měl dokonce Bunting 4 šipky na break ale promarnil je a Anderson už v dalších lezích nechyboval a zvítězil

"Stephen hrál docela dobře. Zbytečně jsem ztratil pár legů a Stephen byl k výhře velmi blízko," řekl Anderson. "V Dublinu je jedna z nejlepších arén na světě kde se hrají šipky, takže získat dva body právě tady je skvělé. Jsem rád, že jsem na druhém místě a nemusím se příští týden stresovat. Trochu si odpočinu a v klidu si to užiju!"

target="_blank" border=0 alt="PLD 2015 Dublin">

Rozhodující deváté kolo úvodní části Premier League Darts se odehraje příští čtvrtek v Manchesteru. Lewis se utká v přímém souboji s Wrightem a Huybrechts s Buntingem. Obhájce titulu van Barneveld se bude snažit vybojovat nějaké body v zápase s Andersonem.
Betway Premier League
8. kolo, čtvrtek 26. března
3Arena, Dublin

Adrian Lewis 2:7 Dave Chisnall
Gary Anderson 7:4 Stephen Bunting
Peter Wright 3:7 James Wade
Michael van Gerwen 7:2 Raymond van Barneveld 7:4
Phil Taylor 7:4 Kim Huybrechts
Nejvyšší zavření: Michael van Gerwen – 160
Nejvíce 180: Michael van Gerwen – 7

Tabulka po 8. kole

target="_blank" border=0 alt="PLD 2015 Dublin">

Betway Premier League pokračuje ve čtvrtek 2. dubna v Phones 4u Arena v Manchesteru.

Celý program budete moci sledovat v přímém přenosu na stanici NOVA Sport na kanálu Voyo (voyo.nova.cz).
Utkání 9. kola:

Michael van Gerwen v James Wade
Stephen Bunting v Kim Huybrechts
Gary Anderson v Raymond van Barneveld
Phil Taylor v Dave Chisnall
Adrian Lewis v Peter Wright

Podrobnější informace naleznete na Wikipedia – Premier League Darts 2015


Foto Lawrence Lustig/PDC