Back to Top

+420 602 227 909

WDF World Cup 2017

16. 10. 2017
Jan Přikryl
0

Letošní vrcholná akce, WDF World Cup 2017, proběhla 3. - 7. října 2017 v japonském Kóbe.

Vzhledem k nesmyslnému načasování Winmau týdne a vysokým nákladům, už na jaře představenstvo rozhodlo, že se pokusíme vyslat mužský a ženský tým a junioři se zúčastní Europe Cup Youth a Winmau World Masters. Vysoké náklady si vynutily spoluúčast hráčů, když ČŠO hradilo pobyt v oficiálním hotelu ve výši 20 000 Kč na hráče, hráči si pak hradili letenky (14 500 Kč) a pobyt před a po akci. Odlet byl naplánován na 27. září 2017, což vylučovalo účast současně na Winmau i na World Cupu.

Bylo osloveno 10 nejlepší hráčů z mužského žebříčku, byť většina byla na vážkách nakonec souhlasil jen Pavel Jirkal, takže mužské družstvo nebylo vysláno. V ženské kategorii odmítla naopak jen jedna hráčka, takže do Japonska odcestovala sestava Jana Kaňovská, Jitka Císařová, Blanka Vojtková a Anna Hlavová, manažer Radek Beneš.

Po dlouho cestě přes Paříž a Soul jsme dorazili do Ósaky a po transferu do historického Kjóto jsme si začali užívat japonské pohostinosti a zdvořilosti. Japonsko je krásná země s bohatou historiií a současností a rozhodně stojí za návštěvu, navíc při aktuálním kurzu jenu tam ani není draho.

V úterý 3. října proběhl přesun do Kóbe, kde jsme se ubytovali v hotelu Ariston asi 5 minut chůze od hracího místa v jedné z hal místního Exhibition center. Od 12:00 proběhla schůzka vedoucích družstev a poté následovala Valná hromada WDF - kde telegraficky: bylo odmítnuto prodloužení Cupů o jeden den, pořadatelem Europe Cupu Youth 2018 se stalo jako jediný kandidát Turecko (Ankara), pořadatelem World Cupu 2021 se stalo Dánsko (Esbjerk), 2019 je to pak Rumunsko a Europe Cup 2018 se odehraje v Maďarsku.

Ve funkci byli potvrzeni předseda Bill Hater a finanční ředitelka Sabine Shanahan. Titul čestného předsedy obdržel Roy Price.

Zajímavý příspěvek holandského svazu opět vyšuměl do ztracena, protože sice pojmenovával problémy, ale nenavrhoval řešení.

Večerní slavnostní zahájení bylo z těch povedenějších, když v kulturní vložce vystoupila skupina mladých bubeníku na tradiční japonské bubny.

Středa byla ve znamení týmových klání, holkám to prostě nesedlo a podle toho vypadaly výsledky.

Česko - Indie 9:4
Holky trochu nervózní na dablech, ale v závěru zápasu už suverénní. Každá po jednom prohraném legu.

Česko - Švýcarsko 2:9
Prohra po špatném výkonu. Ve skórování dobře Jitka, ale dvakrát také nevyužila dably. Druhý bod přidala Anička.

Česko - Nizozemí 3:9
Zlepšený výkon ve hře na více než 3 body nestačil. Jitka, Anička a Blanka po bodu.

3. místo ve skupině bez postupu.

Čtvrtek přinesl trochu naděje a přece jen trošku lepší výkon v párech, ale opět stopku vystavily Švýcarky.

Páry 1.kolo
Anna Hlavova, Blanka Vojtková - Nikula, Juhula (FIN) 4:1
Pěkná hra od obou. Anička výborné dably úspěšnost 4/6. Parádní práce.

Jana Kaňovská, Jitka Císařová - Armstrong, Lowe (GER) 1:4
Holky šly do vedení. Pak nevyužily dably na podrženi podání a když Jitka minula v posledním legu 2 dably na zavření 83, Němky zápas dotáhly do vitězného konce.

2.kolo
Anna Hlavova, Blanka Vojtková - Kaenzig, Stoop (SWI) 1:4
Blanka zavřela 1. leg druhou šipkou. V dalším legu máme připraveno, soupeřky zavírají. Anička netrefuje 2x singl na dabla a soupeřky trestají 1:2. Švýcarsko 15. šipka 1:3. Dablovaná na konci pátého legu vychází lépe soupeřkám 1:4.

Pátek a turnaj jednotlivců a další zlepšení výkonů a Blanka Vojtková na 9. místě po vyrovnaném a kvalitním souboji s Holanďankou.

1. kolo
Jitka Císařová - Donna Service (NIR) 4:1
Jana Kaňovská - Janni Laursen (DEN) 2:4
Anna Hlavova a Blanka Vojtková volný los.

2. kolo
Blanka Vojtková - Peggy van Ballaert (BEL) 4:0
Soupeřka nedorazila.
Anna Hlavova - Kirsi Viinikainen (FIN) 0:4
Jitka Císařová - Athena Chan (HKG) 4:1

3.kolo
Blanka Vojtková - Lkhagvasuren S. (MON) 4:1
Jitka Císařová - Karina Kaenzig (SWI) 1:4

Last 16

Blanka Vojtková - Sharon Prins (NED) 2:4

Celkově tak tým ČR skončil na 17. místě. V soutěži mužů vyhrála Austrálie, dámskou a mládežnickou kategorii ovládlo Nizozemí.

Po sobotní sadě finálových zápasů následovalo slavnostní ukončení a banket.

V neděli pak WDF turnaj jednotlivců, kde všechny reprezentantky postoupily ze skupiny a nejdále se dostala Blanka, která skončila na 9. místě.

V pondělí jsme se přesunuli do hotelu 123 Kóbe, ve čtvrti Sannomiya a užívali si moře, památek, jídla a dalších atrakcí, které Japonsko poskytuje.

Ve středu 11. října 2017 se přesunujeme Portlinerem a rychlým trajektem na letadlo z Osaky do Amsterdamu a pak do matičky Prahy, někteří i dál.

Děkuji všem účastníkům včetně dvou fans za výkony i finanční spoluúčast.

Videa z finálových zápasů

Stage finals pairs

Stage finals singles

Stage finals teams and presentation