WDF/BDO Lakeside WDCH 2008 - 8. den

13. 01. 2008
Admin
0

Ve finále mužské soutěže se utkají Mark Webster z Walesu a Australan Simon Whitlock. Bude to teprve šesté finále bez účasti anglického hráče v historii.

Semifinále:

Mark Webster - Martin Adams 6:4 (3:2, 3:1, 3:2, 1:3, 2:3, 2:3, 1:3, 3:2, 3:1, 3:0)

Zápas jak na houpačce. Webster šel po vyrovnaném boji do vedení 3:0, když zavřel jedenkrát 12. šipkou a 3x 13. šipkou a to vždy ve vítězném legu setu.

Mark začal 4. set zavřením 124, ale pak paradoxně nejhorší leg zápasu (21. šipka) nabudil Adamse, který set vyhrál 3:1 a v pátých lezích v dalších setů vytáhl zavření 11. a 12. šipkou a srovnal na 3:3. V dalším setu Webster trochu polevil a tak šel Adams do vedení 4:3 na sety a zdálo se, že zápas naprosto otočí.

Jenže světová jednička Webster si podržel v další pětilegové bitvě podání a naposledy srovnal.

Obhájce titulu pak při vlastním podání minul 18. šipkou bull a Mark tuto chybu potrestal a 15. a 14. šipkou vybojoval vedení 5:4. Poslední set byl Websterovým koncertem, zavřel 14., 13. a zase 13. šipkou po přípravě 177 a dokonal tak druhý obrat v utkání.

Průměry Webster 32,07, Adams 31,79.

Simon Whitlock - Brian Woods 6:3 (3:2, 0:3, 3:2, 3:2, 3:1, 3:1, 0:3, 2:3, 3:0)

Simon v pátém legu prvního setu zavřel 14. šipkou a poté co Woods srovnal čistým setem na 1:1, začal brát Australan rozhodující legy setů výbornýma šipkama, 3. set 12. šipka, 4. set 13. šipka, 5. set 13. šipka. Další set hráčům moc nevyšel (vše přes 15. šipek), ale zase 3:2 pro Whitlocka a celkem tedy vedení 5:1.

Brian vytáhl další čistý set (15., 15., 13. šipka) a v dalším konečně vyhrál pětilegový set a snížil na 5:3. Ovšem špatný začátek dalšího setu Woodse odsoudil do role statisty a 18., 13. a 14. šipka znamenali postup Australana do finále.