WDF/BDO World Darts Championship 2012 - semifinále

15. 01. 2012
Admin
0

Ve nedělním finále se utkají Christian Kist (Nld) a Tony OShea po těsných semifinálových bitvách.

Vysílá Eurosport .
Christian Kist (Nld) - Ted Hankey 6:5

První čtyři sety vyhráli hráči proti šipkám, pak Ted Hankey dokázal vyhrát set při své výhodě zahájení, stejně tak Kist. Dva další sety jdou za Angličanem a ten se ujímá vedení 5:3. Kist proti podání snižuje na 5:4. Hankey bere leg proti šipkám, svůj leg zavírá 116 12. šipkou a vede 2:0, má tři pokusy na postup, Kist ovšem ustává tuto situaci nekompromisními dably a otáčí set na 3:2 a srovnává na 5:5.

Do rozhodujícího setu zahajuje Ted po 9 šipkách 202, soupeř 170, Hankey S1, S1, reakce publika a naznačení od Hankeyho, že třetí šipku hodí do publika, ale nakonec zkouší T10 na sehrání 170, dává jen S10. Kist zavírá 16. šipkou a Ted má ještě 104. V dalším legu proti šipkám má Ted po 12. šipce 72, Christin po 15. také 72, Ted zůstává po dvou neproměněných dablech na 6, Kist proměňuje a vede 2:0. Závěrečný leg už Hankey totálně nezvládl, zahazoval šipky, stěžoval si na klimu a zaslouženě ho prohrál a z postupu se radoval Christian Kist.

Tony OShea - Wesley Harms (Nld) 6:5

Rovněž v tomto utkání si v prvních 4 setech berou hráči podání, pak následují 4 sety, kdy hráči podání drží, z toho Tony 2x 3:0, stav je tak 4:4. Tony proráží Wesleyho podání 3:2 a zahajuje na postup, mladík vrací úder setem 3:1, když ve vyhraných lezích nepouští Tonyho na dabla 5:5.

Harms 4x 100, Oshea 140, 60, 60, 140, oba tedy mají 101, oba kolo sehrávka k dablu, Wasley přihrává a pak míjí 5 dablů, Tony sehrává první dva dably nedává, ale nakonec 20. šipkou zavírá - 1:0. Další nervózní dablování Tonyho od 13. do 20. šipky, ale nakonec vedení 2:0 pro Tonyho. Wesley koriguje 18. šipkou na 2:1. Harms míjí D20 na záchranu v zápase a O Shea 17. šipkou končí zápas.