Winmau World Masters - 2. den

13. 10. 2006
Admin
0

12. října 2006 se hrála kvalifikace na World Professional Darts Championships v Lakeside 2007. Muži hráli na 2 vítězné sety, každý set na 3 vítězné legy, v rozhodujícím legu tie-break (musí se vyhrát o dva legy). Ženy hráli na 3 vítězné legy.

Petr Touš - Robert Morrison (SCO) 0:2 (2:3, 0:3)

První k terči nastupuje Petr Touš proti Skotovi Robertu Morrisonovi. Petr vyhrává první leg a ve druhém míjí zavření 120 což

soupeř využívá ke srovnání na 1:1. V dalším legu mají oba hráči po 15 šipkách 48 a Tuška je vyřeší 2 šipkama a jde do vedení 2:1,
v dalším legu má Petr po 15 šipkách 60 soupeř ovšem beze zbytku využívá výhodu 3 šipek navíc zavřením 164 (2:2), v dalším legu

začíná Tuška (100, 55, 137, 100) a zbývá mu 109, soupeř ovšem zápisem 180, 100, 180 a zavřením 11 šipkou získává set. Robert

začíná další set opět 18O a zavírá 14 šipkou. Petr se snaží kontrovat, ale soupěř vysokým skóváním vyhrává Petrovo podání (16

šipka) a následně i svoje a vyhrává 2:0. Nutno říct, že Tuška bojoval jak lev a do soupeřova zavření 164 byl lepší, po něm byl

ovšem soupeř k neudržení o čemž svědčí tři 180 za 4 nedablové odhody.

Pavel Drtil - Andrew Murray (SCO) 0:2 (0:3, 2:3)

V prvním setu nevyužívá Pavel 2 šipky na double na srovnání na 1:1 a soupěř po dobré hře a trápení na double ve třetím legu

vyhráva 3:0. V dalším legu již Drca Skotovo váhání na double využívá a vede 1:0 ve druhém setu, Andy 16 šipkou srovnává na 1:1,

Pavel 17 šipkou drží podání a vede 2:1, Skot 14 šipkou srovnává na 2:2, teď musí Pavel udžet podání a má po 15 šipkách 128, Murray

však po zápisu 99, 140, 44, 134 závírá 15 šipkou 84 a vítězí 2:0.

David Miklas - Harry Todman (SCO) 0:2 (2:3, 1:3)

David začíná zápas výborně drží si podání 16 šipkou, soupeř si ovšem podání drží rovněž, bohužel v dalším legu přes hozenou

Davidovu 180tku soupeř podání proráží, David oplácí stejnou mincí a 17 šipkou zavírá na 2:2, v rozhodujícím legu míjí 2 šipky na

double, soupeř pak zavírá D3 a vítězí v prvním setu. V prvním legu ve 2. setu nevyužívá David Skotovo váhání na double a ztrácí

ho, další leg hrají oba výborně: David (121, 100, 134, 98) zbývá 48, Harry (84, 140, 100, 137) zbývá 40, David 48 nezavírá a

soupeř jde do vedení 2:0, David pokračuje v dobré hře a snižuje 16 šipkou na 2:1. V posledním legu míjí Harry zavření 124 bullem a

dává tak šanci Davidovi zavřít 60, to se mu však nedaří a Harry zavírá zbylých 25 na vítězství v zápase.

Miroslav Navrátil - Steve Farmer (ENG) 1:2 (2:3, 3:0, 0:3)

Sláva po volném losu šel hrát až v 17:30, a Farmer ho nešetří proráží 13 šipkou Slávovi podání a hned si podrží 18 šipkou i svoje

a vede 2:0, další podání si již Navrátil vzít nenechá a snižuje na 2:1, vzápětí i díky 180 v závěru legu proráží Stevovi servis a

srovnává na 2:2, Farmer oplácí také 180kou a 15 šipkou vyhrává první set. Na začátku 2. setu využívá Sláva nekompromisně zaváhání

soupeře na dablu a vede 1:0, stejně tak jej trestá v dalším legu 2:0, a když Navrátil zavírá 18 šipkou 104 je stav 1:1 na sety.
Do rozhodujícího setu začíná Sláva a má 3 šipky na D6, druhá šipka ovšem míří o drát do D13 a soupeř zavírá připravený D8. To ho

trochu zklidňuje a další leg zavírá 16 šipkou na 2:0, stejně jako leg poslední a vítězí 2:1.

Lenka Schedivá - Elma Barry (IRL) 3:0

Protože zápas začal o trochu dříve tak jsem stihnul jen poslední leg, kde Lenka po průměrné hře prokázala lepší jistou na double a

zaslouženě vyhrála a dostala se tak i díky volnému losu mezi posledních 32 žen.

Lenka Schedivá - Tarja Salminen (FIN) 0:3

V prvním legu byla Lenka dříve na double, ale zavření 90 finské soupeřky poslalo do vedení Tarju i v dalších dvou lezích měla

Finka více ze hry a zaslouženě postoupila dál.

Hodnocení:

Popravdě mne trochu zklamalo prostředí kde se hrálo: v sále bylo na padnutí, u barů neskutečnej bordel, který se nikdo ani

nesnažil likvidovat, problémy s prohranými, kteří zapomenou počítat, asi by si takový turnaj zasloužil stejně jako na Europe Cupu

rozhodčí, kteří nejsou z řad hráčů.

Co se týká výkonů asi nejlépe zahráli Sláva a Petr. Slávův (průměr 27,11) uhraný set 3:0 proti Farmerovi (průměr 29,26) je super a

nebýt minely na D12 mohlo to být všechno jinak. Petr hrál dobře, ale soupeři ten zápas prostě sednul a rozhodujících chvíli zahrál

úžasné šipky průměr 30,78 hovoří za vše a to během zápasu měl i přes 32, Petr průměr 28,75. U Davida (26,93, soupeř 26,45) i Pavla

(25,05, soupeř 28,10) byla škoda některých momentů, kdy nevyužili slabších chvilek soupeřů. Obecně klukům chyběla jakási hrubá

síla ve vypjatých pátých lezích setů. Všichni 4 do nich šli s výhodou podání a všichni ho prohráli, proč?, protože soupeři prostě

zahráli výborné šipky (11 šipka, 2x 15 šipka, jen jednou 24 šipka). Lenka zaslouží jako jediná samozřejmě pochvalu za postup do

dalšího kola, tam už Finka prokázala víc zkušeností a to rozhodlo.