+420 602 227 909

Winmau World Masters 2008 - pátek

08. 12. 2008
0

Dnešní výsledky jsou o něco lepší než včera. Roman Schýbal prošel vítězně dvěma koly a vypadl v semifinále skupiny s Paulem Gibbsem. Pavel Drtil vyhrál jeden zápas. Stejně jako Jirka Srp v juniorech. Lenka Schedivá jen těsně 3:4 prohrála s Rilanou Erades v prvním kole. David Miklas ztratil zapas z vedení 2:0 a Petr Touš dostal kanára. Doplněno.
1.kolo

Jiří Srp (19,27) - Kevin Wensink (19,73) (Nizozemí) 4:0

Jirka v juniorské soutěži ztrestal nepřesné dably soupeře a porazil tak jednoho z favoritů.

Roman Schýbal (26,87) - Maarten Pape (24,74) (Nizozemí) 3:0 (2:0, 2:1, 2:0)

Roman začal zápas dvěma sedmými koly a sebral tak první set. Na začátku druhého setu ukázal vítěz juniorského Winmau z roku 2006 svoji sílu a 16. šipkou šel do vedení, Roman pak ubránil podání a 16. šipkou si vzal druhý set. V dalším legu je Schýbal po 12. šipkách na dablu, ale dalších 7 potřebuje na jejich zúročení v leg. Poslední leg už je koncertem českého reprezentanta 180, 140, 123, zbývá 58, to ještě Roman neproměňuje, ale 15. šipka již míří do vítězného dabla 10.

Petr Touš (19,17) - Ian Jones (30,06) (Anglie) 0:3 (0:2, 0:2, 0:2)

Šipková poprava. Tuška netrefoval triply, za to soupeř si hrál co chtěl.

Pavel Drtil - Bruno Raes (Belgie) 3:0 (2:0, 2:0, 2:0)

Tenhle zápas nemám bohužel zapsaný, ale podle výsledku i Pavlových slov mu zápas perfektně vyšel, z šesti legů zavřel Drca 3x 13. šipkou a ani v dalších lezích se s tím moc nepáral.

David Miklas - Scott Wollaston (USA) 2:3 (2:0, 2:1, 1:2, 0:2, 0:2)

David začal zápas výborně a ujal se vedení 2:0 na sety, když uhrál i první leg třetího setu proti podání zdálo se, že ho nic nemůže o vítězství připravit. Ovšem Američan najednou začal trefovat pravidelně triply a hlavně vždy využil kolo kdy mohl zavřít k přesnému dablu, především jeho D10 byl smrtící. Několikrát ho proměnil v poslední chvili, když už měl David připraveno. Nakonec Scott zápas totálně otočil a vyhrál 3:2 na sety.

Lenka Schedivá (21,00) - Rilana Erades (24,43) (Nizozemí) 3:4 (průběh 1:0, 1:2, 3:2, 3:4)

Lenka proti Rilaně která ve čtvrtek vybojovala místo na MS v Lakeside začala výborně a ujala se vedení. Další dva legy si vzala zlepšenou hrou Erades. Lenka se nevzdávala a zavřením 100 srovnala a 21. šipkou a zavřením 67 se ujala vedení 3:2. Rilana pak 17. šipkou srovnala. Rozhoz na bull, Lenka 25, Erades bull. Holanďanka zvládla rozhodující leg mnohem lépe a zavřela 18. šipkou.

2. kolo

Jiří Srp - Jake Jones (Anglie) 0:4

Jake nepustil Jirku na dabla a zavřel mu 4., 2x 5. a jednou 6. kolo.

Tereza Zárybnická - Joanne Ashby (Anglie) 0:4

V dívkách přišla Tereze po volném losu soupeřka z Anglie. Kvalita hry odpovídala kategorii a vše se rozhodlo na dablech, na které se vždy dostali obě dvě, ale vždy byla úspěšnější Joanne.

Pavel Drtil - Fabien Roosebrand (Nizozemí) 0:3 (0:2, 0:2, 0:2)

Drca bohužel nenavázal na předchozí dobrý výkon a mladý Holanďan si kráčel za vítězstvím.

Roman Schýbal (25,39) - Marco Framboas (23,86) (Itálie) 3:2 (0:2, 2:1, 1:2, 2:1, 2:0)

V prvním legu ubrálil Ital podání zavřením 97 a hned dalším legem si vzal první set. Pěkný leg se dvěma 140 zavřel Roman 16. šipkou, Marco odpověděl 17. šipku, ale Roman si D16 set pohlídal asrovnal na 1:1. Roman měl opět lepší průběh legu, ale zavření 136 drží Marca ve hře, Roman po dlouhém dablování zavírá D1 a srovnává další leg stráví hráči opět několik kol na dablech a nakonec Ital jde do vedení 2:1 na sety. Roman pak 18. šipkou jde do vedení Ital stejn srovnává a Roman 17. šipkou vyrovnává na 2:2. Nervózní první leg rozhodujícího legu pro sebe získává Schýbal a konečně proráží Italovo podání, když pak Marco Framboas míjí dvakrát D20, Roman proměňuje D18 v postup.

3. kolo

Roman Schýbal (25,03) - Paul Gibbs (27,07) (Anglie) 0:3 (0:2, 1:2, 0:2)

V prvním legu mají oba po 15. šipkách 60, Paul 18. šipkou využívá podání a hned v dalším Romanovo proráží a ujímá se vedení 1:0. 18. šipka Romana znamená vedení 1:0, další leg je Roman bez triplů a Paul srovnává na 1:1, v rozhodujícím legu Roman zkouší zavřít 130 (T20, S20, a míjí těsně bull), Paul ovšem zavírá 97 přes S19, T18 a D12. Jde do vedení 2:0 na sety. Paul již nemíní nic ponechat náhodě a bere si další leg 15. šipkou a když Roman nezavře 74, ukončuje zápas 18. šipkou na 3:0.

Ve slovenském dresu se dostala nejdál Katka Nagyová, která v posledních 32 prohrála s nasazenou 4 Julií Gore (WAL) 2:4, když nebyla daleko od vedení 3:2.