Winmau World Masters - 3. den

14. 10. 2006
Admin
0

V pátek 13. ríjna 2006 se hrála základní kola Winmau World Masters opet v Leisure Worldu na promenáde v anglickém Bridlingtonu. Muži hráli na 3 vítezné sety, každý set na 2 vítezné legy, bez tie-breaku. Ženy hráli na 4 vítezné legy.
Miroslav Navrátil (23,45) - Paul Hogan (ENG) (26,31) 1:3 (0:2, 2:0, 2:1, 2:0)

První dva legy po nevalné hre a trápení na double vyhrává Paul a vede 1:0 na sety, v dalších dvou lezích Sláva zabírá a 14. šipkou ve ctvrtém legu srovnává na 1:1. Další leg mu opet nevychází a musí srovnat zavrením 90 na 1:1 ve tretím setu, rozhodují leg tohoto setu zavírá 17 šipkou Hogan a vede 2:1. Další 17 šipka pro Hogana následovaná 13, uzavírá zápas.

Pavel Drtil - Michael Mansell (NOI) 2:3 (2:1, 1:2, 1:2, 2:1, 1:2)

Protože Pavel hrál zároven se Slávou videl jsem jen poslední 2 sety, Pavel šel do vedení 1:0 na sety a ve druhém setu mìl 3 šipky na vedení 2:0, ale nedal a souper otoèil na 1:2 na sety, souper mìl ve ctvrtém setu nekolik šipek na vítezství, ale nevyužil je a Pavel srovnal na 2:2, rozhodující set zacínal Pavel, souper však podání proráží a jde do vedení 1:0, Pavel mu to vrací zavrením 156 a srovnávnává na 2:2. Poslední leg díky vyhranému rozhozu na bull zacíná souper 83, 100, 100, 94, 108 a zùstává mu 16, Pavel zacíná zle 15, 45 a ani 2 x 100, následovaných slabší 43 nepomáhají, Mansell zavíra D8 na 1 šipku a vítezí 3:2 na sety.

David Miklas (26,70) - Gunter Rimser (AUT) (23,16) 3:0 (2:0, 2:1, 2:1)

David zacíná zápas výbornì a vyhrává 1. set 2:0, hned se ujímá vedení 1:0 v dalším setu, pak si vybírá slabší chvilku a souper vyrovnává na 1:1, ale další leg na 15 šipek s hozenou 180kou a zavrením 100 ho posílá do vedení 2:0 na sety. V posledním setu si Rimser podržel podání, ale David dvìma 6. koly bere postup do dalšího kola. Statistiky jsou z 2 posledních setù.

Petr Touš (28,72) - Zuraini Mohd Yassin (BRU) (25,08) 3:1 (0:2, 2:0, 2:0, 2:0)

Exotický souper zacíná ve velkém stylu a dvema 15 šipkami jde do vedení 1:0, v dalším setu mu hra odchází a Petr to zkušenì trestá 1:1, v dalším legu jsou oba od 5 kola na double, Petr v 7. kole zavírá a v zápìtí si bere set zavrením 160 (15. šipka) a vede 2:1. Tuška pokraèuje ve výborné hre a 17. a 16. šipka znamenají vítezství a postup do dalšího kola.

Lenka Schedivá (16,40) - Maud Jansson (SWE) (19,65) 0:4

Zápas Lence bohužel vùbec nevyšel, nedarilo se jí skorovat a tak Finka mìla spustu casu na double, cehož vždy po nekolika kolech využila, lepší byl jen poslední leg kdy Maud zavrela 20 šipkou.

David Miklas (28,79) - Kevin Simm (ENG) (30,90) 1:3 (2:0, 1:2, 1:2, 0:2)

David zacíná zápas opet výborne a vyhrává 1. set 2:0 po dvou 15. šipkových lezích, hned se ujímá vedení 1:0 v dalším setu (18. šipka), Kevin vyhrává svoje podání a 14. šipkou proráží Davidovo a srovnává na 1:1 na sety. Nevydarený vstup do dalšího setu si David reší 13ti šipkovým legem na 1:1, Kevin ale 15. šipkou drží podání a vede 2:1 na sety. Kevin pokracuje ve výborné hre a 15. a 17. šipkou rozhoduje zápas.

Petr Touš (29,93) - Robert Wagner (NOR) (28,90) 2:3 (2:1, 0:2, 1:2, 2:0, 0:2)

Robert si díky podání bere první leg, Petr 14. šipkou srovnává a trestá soupeøovy chyby na double vítezstvím v prvním setu. Wagner srovnává po oboustrannì dobré hre 14. a 17. šipkou na 1:1, hrají se super šipky, hráci vpodstate v každém odhodu zasahují trojnásobky a tak Wagner zavírá 18. a Tuška srovnává 14. šipkou, Wagner si drží podání 16. šipkou, když Petrovi nepomohl ani zápis 100, 100, 180, 41, 60 (zbylo 20 po jedné šipce odhozené na D20), jeden ze zlomových okamžikù zápasu. Wagner vede 2:1, Petr se ovšem nemíní vzdát využívá 18 šipkou podání a hned 15. se zavrením 101 srovnáva stav na 2:2. V prvním legu rozhodujícího setu má Tuška po 5. kole pripraven D18, ale Robert bezchybnì reší 56 na 2 šipky a vede 1:0, Petr zaèíná leg jen 60, 58, 59 na což Nor odpovídá 97, 100, 98, 100, 80 a zbývá mu 26, Petr vykresává nadeji dvema 140 za sebou na 44, Robert Wagner neváhá a zavírá 1. šipkou D13 a postupuje dál.

Hodnocení:

Pochvalu za výbornou hru zaslouží urcite Petr Touš, v prvním zápase se zkušenì vyporádal s prekvapive kvalitnì hrajícím souperem a v druhém proti Wagnerovi predvádel skvelé šipky, snažil se donutit výbornými hody Nora k chybám, ale ten dnes chyby delal velmi málo, což ho nakonec poté co porazil Komulu a de Ruitera poslalo do sobotní poslední 16. Vecer Petra po zásluze chválil a tešil se van Gerwena s kterým se utká na pódiu.

Nachlazený David Miklas nedal šanci Rakušanovy Rimserovi, když veškeré snahy o zvrat koncil svižnými koncovkami setù. Ve druhém zápase proti skvele hrajícímu Kevinovi Simmovi, dokázal se souperem držet krok, ale rozhodující legy si Anglican se skvelým prumerem 30,90 proste podržel.

Pavel Drtil si zahrál plný pocet legù vcetne rozhozu na stred, nejvíce litoval nepromenených 3 double na vedení 2:0 na sety. Škoda, chybel opravdu jen kousek.

Miloslav Navrátil mel v ceste v prvním kole nejzvucnejší jméno: Paula Hogana, ten však nepredvedl v tomto zápase nijak oslnivý výkon, Sláva toho však nedokázal využít více než k jednomu setu. Faktem je, že nakonec Hogana vyradil až ve finále skupiny Martin Adams 3:1. Vcerejší Slávùv souper Steve Farmer také postoupil do osmifinále, když skvelým výkonem otocil proti Ecclessovi z 0:2 na 3:2.

Lenka Schedivá po dlouhém cekání zápas nezvládla a zápas s rozehranejší souperkou zasloužene prohrála.

Cekání na výraznejší úspech se tak posuvá na další rok, ale myslím, že zkušenosti pomùžou všem v turnajích po Evrope, kluci se presvedcili, že mohou odehrát vyrovnáné zápasy s kvalitními hráci, ted už je stací jen zacit vyhrávat :-).